BAŞKANIN YAZISI

Pandeminin gölgesinde geçen son iki yıldan sonra hareketlenen turizm sezonunun, turizme bağlı tüm sektörlere ve çarşılarımıza olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Aynı zamanda homeport liman olan ilçemize 2022 sezonunda rezervasyonu olan 500 gemiyle 750 binin üzerinde turist gelmesini bekliyoruz. Yurt içi ve yurt dışından tercih edilen bir lokasyondayız. Devam eden savaşın risklerine rağmen, tüm bu gelişmeler ışığında 2022 sezonunun, ilçemiz ekonomisinde yaraları saran bir sezon olmasını umuyoruz.

Biz Ticaret Odası olarak, tüm olumsuz faktörlere rağmen pandemi sürecinde de tanıtımlarımıza aralıksız devam ettik. Yurt içinde de, yurt dışında da Kuşadası markasını, tatilini Kuşadası’nda geçirenleri sadece deniz, kum, güneşin değil, tarih, doğa, çarşılar, aktiviteler ve muhteşem lezzetlerin de beklediğini, Kuşadası’nın alternatifleriyle, iyi bir tatil için ziyaretçilerine farklı seçenekler sunduğunu devamlı olarak hatırlattık. Artık meyvelerini toplayacağımız bir sezona girdiğimizi düşünüyorum, ülkemizde ve dünya genelinde daha fazla olumsuz herhangi bir gelişme yaşanmamasını umuyorum.

Tüm bu güzel gelişmelerin yanı sıra belimizi büken gıda ve enerji maliyetleri var. Girdi maliyetlerindeki artışlar sektörü çok fazla etkiliyor. Bu maliyetleri çok iyi yönetmemiz gereken bir dönemdeyiz.

2022 sezonunun her şeyin yolunda giderek, geçen yılların izini silen bir sezon olmasını dilerim.

Serdar AKDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı