BAŞKANIN YAZISI

2021 sezonunda Haziran ayını kaybetmiş olsak da, Temmuz’dan itibaren aradaki açığı kapatarak geçen yıla göre daha iyi ve uzun bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Pandemi de bu yıl daha tecrübeliyiz. Alınan önlemler ve aşılamanın hızlanmasıyla birlikte, ülkemizin yüksek risk grubu ülkeler kapsamından çıkması umutlarımızı daha da arttırdı. Rus pazarının açılmasıyla, Rusya’dan ve diğer ülkelerden ilçemize güzel bir ilgi var. Almanya’dan talep patlaması yaşanıyor. Aynı zamanda iç pazarda da Kuşadası yoğun talep görüyor. İlçemiz pandemi öncesi eski günlerine kavuşmak istiyor. Bunun için de; konaklama, yeme-içme, eğlence, aktiviteler, çarşılarımızla ve her sektörde her türlü önlemi alarak misafirlerimizi ağırlamaya hazırız.

Kuşadası, ülkemizde turizmin başlangıç noktası. Koşullar ne olursa olsun, tarihi ve doğal güzellikleri, kruvaziyer limanı ve yakın çevresi ile iç ve dış pazarda her zaman popülerliğini koruyor. Ne yazık ki covid-19 nedeniyle kruvaziyer turizminin de durma noktasına gelmesi limanımızı çok etkiledi, umarım en kısa sürede gemilerde de hareketlenme olur.

Kuşadası’nda yurt dışı ve yurt içinden gelecek misafirlerimizi, önlemlerimizi alarak ağırlamaya hazırız. Misafirlerimizin de önlemlere uyarak Kuşadası’nın doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri içinde güvenli, sağlıklı bir tatil geçirmesi mümkün.

Serdar AKDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı