BAŞKANIN YAZISI

YENİ SEZON YENİ BELEDİYE DÖNEMİ

Yapılan belediye seçimleri ile yeni sezonun başlama tarihleri aynı döneme denk geldi. Öncelikle seçilen Özlem Çerçioğlu ile meclisini ve Ömer Günel ile meclisini tebrik ediyor başarılar diliyorum. Ayrıca yeni ve tekrar seçilen tüm muhtarlarımızı da kutluyor ve başarılar diliyorum.

Tam ilçemizin sezona hazırlanacağı dönemde seçim yoğunluğu nedeniyle birçok iş geri kaldı.

Yoğunluğun başladığı Haziran ayına kadar bu eksiklerimizi acilen tamamlayıp sezonu sorunsuz geçirmemiz gerekir. Bu nedenle yeni belediye yönetimlerimizin elini çabuk tutmasında yarar var.

Özellikle plajlarımızın eksiklerinin acilen tamamlanması gerekiyor. Bu sene kısmi gemi artışı olacağı için liman caddemiz, Grand ve Orient Pazar bölgesi de elden geçirilmeli. Orada yıllardır çözülemeyen aydınlatma sorunu giderilmeli. Yine yabancı turist sayısında artış beklenmekte olduğu için İngilizce yön tabelaları elden geçirilmeli. Kısaca her yönüyle sezona hazırlık işlerini acilen bitirmemiz gerekmekte.

Bunları kısa vadeli sezona hazırlık olarak görmeli, ancak yaz aylarında da önümüzdeki sezon sonundan itibaren yapılacak işlerin 5 yıllık eylem planı hazırlanmalı ve uygulanmalı diye düşünüyor ve öneriyorum.

Bizimle işbirliği yapmak isteyen belediye başkan ve yönetimlerine kapımız açık olacaktır. Her sektörün sorunları ve talepleri yıllar içerisinde Odamızda toplanmakta ve raporlar haline getirilmektedir. Adayların ziyaretleri sırasında hepsine bu raporlarımız verilmiştir. Yıllardan beri çözülemeyen bazı önemli sorunların bu dönemde çözülmesini diliyorum.

Turizmin 12 aya yayılması için en önemli silahımız Kongre Merkezimizdir. Bu merkezin işletme sorunu ve mali sorunları var. Bu sezon içerisinde de bu sorunları çözüp, tesisi işler hale getirmemiz şarttır. Yaz aylarında liman ne kadar önemliyse, Kongre Merkezi de ölü sezonda o kadar önemlidir. Konu ile ilgili sorun çözülünceye kadar girişimlerimiz devam edecektir. Yeni dönemde, belediyelerimizle bu konuyu çözebiliriz diye düşünüyorum..

Kısaca birlikte yönetebilmeyi lafta bırakmadan hayata geçirilmesini umuyor ve tüm üyelerimizle birlikte Kuşadası halkına iyi, sorunsuz ve bereketli bir 2019 sezonu diliyorum.

Serdar AKDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı