Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2023
KUŞADASI 1.İSTANBUL BALKAN TURİZM BORSASI FUARI’NDA TANITILDI

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı” düzenlendi. Türkiye ve Balkan ülkeleri arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen fuarda Kuşadası Ticaret Odası da, Kuşadası standı ile yer aldı.

Balkan ülkelerinin yanı sıra Türk acente, otel ve kamu kurumların katıldığı, yaklaşık 100 stanttan oluşan fuarda, Kuşadası Ticaret Odası tarafından hazırlanan stantta, birbirinden güzel Kuşadası görselleri ve tanıtım materyalleri ile ilçenin tarihi, doğal ve kültürel güzellikleri katılımcılara tanıtıldı.

SERDAR AKDOĞAN; AMACIMIZ KUŞADASI’NDA TURİZM HAREKETLİLİĞİNİN DAHA DA ARTMASI

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; Kuşadası, balkan ülkelerinin tercih ettiği bir destinasyon, dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; Balkanlarla olan turizm bağlarımızın daha da güçlenmesi, üyelerimizin balkan ülkelerine kendi tanıtımlarını yapabilmeleri amacıyla katıldığımız, İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı’nda misafirlerimize, ilçemizin turizm olanaklarını, doğal ve kültürel güzelliklerini anlatarak, görsel materyallerle destekledik. 2024 sezonu için tanıtım çalışmalarımıza şimdiden Balkan ülkeleri ile başladık. Amacımız ilçemizde turizm hareketliliğinin önümüzdeki sezon daha da artması.

TÜRSAB ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş iş birliğinde, bu yıl ilk kez düzenlenen İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı (IBTB) 3 gün sürdü.