TÜRK-ALMAN KONFERANSI

Sayfalar

TÜRK-ALMAN KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) alınan yazıda, TOBB ve Alman Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (DIHK) organizasyonunda, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde "Türk-Alman Konferansı: Depremden Etkilenen Bölgelerde İş Dünyasının Yeniden Güçlendirilmesinde Avrupa Özel Sektörünün Rolü" konferansının gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Konferansın, 13 Temmuz 2023 10.00 – 14.00 saatleri arasında Berlin'de, Alman Ekonomi Evinde (Adres: Breite Straße 29, 10178 Berlin) düzenlenmesi planlanmaktadır.

Konferansın amacı, Türkiye'de depremden etkilenen bölgelerdeki iş dünyası ile Avrupa özel sektörünü bir araya getirerek, iş hayatının yeniden canlandırılması ve istihdam imkanlarının oluşturulması için potansiyel ortak iş fırsatlarının tartışılmasıdır.

Konferanstaki ana panelde, siyaset ve iş dünyasından üst düzey temsilciler, depremden etkilenen bölgedeki ekonomik perspektifleri ve işbirliği potansiyelini tartışacaklardır. Ardından gerçekleşecek oturumda, "Altyapı ve konutların, yeşil ve enerji verimli olarak yeniden inşası" ve "Bölgedeki insanlar için eğitim ve istihdam beklentileri" konularındaki çözümlere yönelik yaklaşımlar ele alınacaktır.

Programa katılım için https://event.dihk.de/GermanTurkishConference linkinde yer alan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Toplantının 10:00-12:00 saatleri arasındaki oturumu https://www.dihk.de/de/aktuelles-und-presse/aktuelle-informationen/die-wirtschaft-in-den-tuerkischen-erdbeben-regionen-reaktivieren-97608 internet adresinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Konferansta Türkçe-Almanca tercüme hizmeti sağlanacak olup, Konferans taslak programı ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Konferans taslak programı için tıklayınız