Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2020
TOBB NEFES KREDİSİ BAŞLADI

Koronavirüs salgını nedeniyle finansal güçlük çeken Kuşadası Ticaret Odası üyeleri için “TOBB Nefes Kredisi” başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi”için imzalar atıldı. TOBB ve 365 Oda-Borsanın kaynaklarını bir araya getirilerek oluşturulan Nefes kredisinde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak.

KUTO’NUN EKONOMİK GÜCÜYLE KREDİ HACMİ OLUŞTURULDU

28.04.2020 Salı gününden itibaren üyelerinin Denizbank Kuşadası şubelerine başvurabileceklerini söyleyen Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; Odamızın mali gücünü, içinde bulunduğumuz zorlu süreçte üyelerimizin yararına kullandık ve anlaşmalı bankaya para yatırarak kredi hacmi yarattık. Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik kriz yaşayan işletmelerimize TOBB öncülüğünde düşük faizli krediyle finansal destek sağlıyoruz. Cirosu 3 Milyon TL’nin altında olan üyelerimiz, Denizbank’tan 50.000 TL üst limitli kredi kullanabilecekler. 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz olan kredi, yıllık %7,5 faiz ile 2021 Ocak’tan itibaren 12 ay eşit taksitle ödenecek. Üyelerimiz için hayırlısı olsun. Dedi.

Kuşadası Ticaret Odası üyeleri, Ticaret Odası’ndan alınacak “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi ile Denizbank Kuşadası şubelerine başvurulabilecekler. Üyeler, başvuruda kullanılacak olan ücretsiz faaliyet belgelerini https://kuto.org.tr/ adresinden e-belge modülünden de giriş yaparak temin edebilirler, ya da kredi başvurusu sırasında banka personeli aracılığıyla Odamızdan mail yoluyla isteyebilirler

Çalışma saatleri 09:00-17:00 olarak düzenlenen Denizbank’ın aracılık edeceği TOBB Nefes Kredisine, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kefil olacak.