KONUT YARDIM KAMPANYASI HAKKINDA!

Sayfalar

KONUT YARDIM KAMPANYASI HAKKINDA!

Üst Kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza gelen yazıda;

Sayın Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız istişarenin ardından, Ticaret Bakanımız ve TOBB Başkanımız ile yaptığımız toplantı sonrasında; Türk iş dünyası kuruluşları, sektörel dernekler ile Oda ve Borsalarımızın öncülüğünde deprem bölgesine kalıcı konutlar yapılması kararlaştırılmıştır.
5174 sayılı Kanun ile kurulmuş Kamu Tüzel Kişiliğini haiz mesleki üst kuruluş konumundaki TOBB, bu felaket için katılımcıların imkanları ölçüsünde yıkılmış ve ağır hasarlı konutların yeniden yapımını sağlamak amacıyla, Türkiye genelinde TOBB’a bağlı 365 Oda ve Borsa ile bunların üyeleri ve arzu eden vatandaşlarımızın katılımıyla Türk İş Dünyası Kalıcı Deprem Konutları Yardım Kampanyası adı altında bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Türk iş dünyası konut kampanyası için, hesap numaraları ekte verilmiştir. Ayrıca hesap numaraları TOBB’un resmi sitesinde de bulunmaktadır. Denilmektedir.

Oda ve Borsa olarak kalıcı deprem konutları için yapılacak yardımlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 23/2 nci maddesine uygun şekilde ihtiyatlardan karşılanabileceği ve bununla birlikte Bakanlık izninin gönderilen yazı ekinde yer aldığı bildirilmektedir.

İlgili yazı içintıklayınız.