Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2019
BAKAN SELÇUK VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU AYDIN’DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

Aydın ili Oda-Borsalarının organizasyonu ile düzenlenen İstihdam Seferberliği Aydın İş Dünyası Buluşması; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla Aydın Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

KUTO YÖNETİMİ HİSARCIKLIOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz, Rıza Posacı, Aydın ve çevre il ve ilçelerin Oda ve Borsa Başkanları, kurum müdürleri ile Aydın bölgesi İş Dünyasının temsilcilerinin katıldığı programda; Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Ahmet Miraç Şengel, Meclis Başkan Yardımcıları Bülent İlbahar ve Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdem Dikkaya, Seydi Yıkılmaz, Müslüm Yıldırım, Aydın Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hibeti Zeytin, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Şükrünaz Yeşilçay, Mehtap Okutan ve Aydın Genç Girişimciler İl İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Aytar’da hazır bulundu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi AYTO Başkanı Hakan Ülken’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Evliya Çelebi’nin dediği gibi “dağlarından yağ, ovalarından bal akan” şehir Aydın’da yaşayanların çok şanslı olduğunu belirttiği konuşmasında, Aydın’ın bir bakanı olmasının önemine değindi ve İstihdam Seferberliği kapsamında verilen teşvikler ve destekler hakkında bilgi verdi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’de, istihdam seferberliği için gerekenlerin yapılacağını ve Aydınlı iş insanlarıyla istişarelerin devam edeceğini söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki yıl önce başlattığı istihdam seferberliğine bu yıl da hız kesmeden devam edildiğini söyledi ve Aydın’ın da istihdam sözü veren illerden biri olduğunu belirtti.

NAZİLLİ TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Aydın’da en çok istihdam sağlayan beş firmaya plaket verilmesiyle birlikte Aydın’da tamamlanan programın ardından, aynı heyet tarafından Nazilli Ticaret Odası yeni hizmet binası açılışı gerçekleştirildi.

Programda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile biraraya gelen Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi, Kuşadası Efes Kongre Merkezi (KOMER) hakkında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bilgi verdi ve Kongre Merkezi ile ilgilenilmesi ricasında bulundu.