YETENEK KAPISI ÇEVRİMİÇİ KARİYER PLATFORMU

Sayfalar

YETENEK KAPISI ÇEVRİMİÇİ KARİYER PLATFORMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile 8 Haziran 2020 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalamış olup “ Yetenek Kapısı” Çevrimiçi Kariyer Platformunu desteklemektedir.

Platform (www.yetenekkapisi.org ); işverenlerin ihtiyaç duydukları yetenekleri henüz eğitimleri devam ederken keşfetmelerine, öğrenci/mezunlar ile zaman ve mekandan bağımsız şekilde iletişim kurmalarına imkan sağlamaktadır.

Bu kapsamda “Yetenek Kapısı” nda oluşturulacak hesap ile ülkemizdeki ve yurt dışındaki üniversitelerin kariyer merkezleri ile iletişim kurulabilmekte, şirketlerin ve kurumların iş/staj ilanları istenilen üniversite ve bölümlerden öğrenci/mezunlarının başvurusuna açılabilmekte, özgeçmişler incelenerek adaylar ile sistem üzerinden iletişim kurulabilmektedir. Yetenek Kapısı; eğitimli gençler arasındaki marka bilinirliğinin artırılmasına, aynı zamanda kariyer etkinliklerinin düzenlenerek üniversitelerin düzenlediği kariyer fuarlarından haberdar olunmasına ve kayıt yaptırılabilmesine imkan sağlamaktadır. Sisteme ilişkin sorularınız olması halinde destek@yetenekkapisi.org adresine iletebilirsiniz.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

YEK İşveren Kılavuzu için tıklayınız.