NEWS

KUTO TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI AÇILIŞINA KATILDI

Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi, bu yıl 12. Kez kapılarını açan Travel Turkey İzmir Fuarı’nın açılışına katıldı. Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Kemal Daylan, Meclis Başkan Yardımcısı Bülent İlbahar, Yönetim Kurulu Üyeleri Seydi Yıkılmaz, Buket Çallı, Murat Boranalp, Kadın Girişimciler Kurulu ve Komite üyesi Hibeti Zeytin ve Mali Danışman Mustafa Oğuzkaan’ın da katıldığı fuar, turizm profesyonellerinin bir araya geldiği büyük buluşmaya ev sahipliği yapıyor. Fuarda geniş bir alanda yer alan Kuşadası standı, ilk günden büyük ilgi gördü ve ziyaretçi akına uğradı, katılımcılar tarafından çeşitli materyallerle Kuşadası’nın tanıtımı yapıldı. Stant da bu yıl da Kuşadası Ticaret Odası tarafından yaptırılan İllüstrasyon Kuşadası haritası göz doldururken, alanda yer alan dev ekranda gün buyunca Oda tarafından hazırlatılan Kuşadası tanıtım filmleri döndü. Fuar İzmir’de gerçekleşen 12. Travel Turkey İzmir Fuarında; Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan Samos heyeti ile bir araya geldi ve katılımcı yerli yabancı stantları gezerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinin yanı sıra pek çok ülkeden temsilcilerin de yer aldığı ve turizm rotasının çizilmesinde büyük rol oynayan Fuar, 8 Aralık 2018 tarihine kadar açık kalacak.

7 December 2018
Read More
KUTO’DA AYNI ANDA 3 FARKLI EĞİTİM

Kuşadası Ticaret Odası bünyesinde eğitimler aralıksız sürüyor. Oda hizmet binasında aynı anda Girişimcilik, Havuz Suyu Operatörlüğü ve Yabancılara Türkçe dersleri olmak üzere, katılımcılara üç farklı konuda eğitim veriliyor. GİRİŞİMCİLİK KURSLARI Kuşadası Ticaret Odası ve İŞKUR işbirliğinde devam eden KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile Kuşadası ekonomisine katkıda bulunacak, bilinçli girişimciler kazandırılmaya devam ediyor. E-Devlet üzerinden başvurular sonrasında yapılan mülakat sonucunda, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazanan 25 Kişilik ilk grubun eğitimi başladı. 3, 10 ve 17 Aralık tarihlerinde de olmak üzere 4 farklı grup halinde devam edecek eğitimler sonrasında, toplam 100 kişi daha firmalarını kurarak KOSGEB desteklerinden yararlanabilecekler. HAVUZ SUYU OPERATÖRLÜĞÜ Kuşadası Ticaret Odası ve Kuşadası Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Havuz Suyu Operatörlüğü kursu, konuyla ilgili katılımcıların yoğun ilgisi ile başladı. Oteller, Siteler, havuzla ilgili tüm çalışanlara yönelik verilen eğitimde katılımcılar, 48 saat süreyle eğitim görecekler. KUŞADASI’NDA YAŞAYAN YABANCILARA TÜRKÇE DERSLERİ Kuşadası Ticaret Odası ve Kuşadası Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle devam eden kurslardan bir diğeri de Kuşadası’nda yaşayan yabancılara Türkçe dersleri. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve bu yıl da devam eden Türkçe kurslarından, Kuşadası’nda yaşayan İrlandalı, Belçikalı, Hollandalı, Rus ve çeşitli milletlere mensup yabancılar yararlanıyor. EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİYORUZ Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, KUTO tarafından eğitime çok önem ve destek verildiğini belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü “ Kuşadası Ticaret Odası olarak eğitime çok önem veriyoruz. Odamızda eğitimleri, katılımcılara kolaylık olması açısından özellikle kış aylarında, sezon dışı bir dönemde planlıyoruz. Belirlenen ihtiyaçlar ve üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda seçilen konularda verilen eğitimlerden, üyelerimizin yanı sıra tüm Kuşadası halkı da yararlanabiliyor. Odamızın fiziki koşullarının da yeterli olmasıyla, aynı anda birden fazla eğitim ve toplantılar yapabiliyoruz. Eğitim konularının başlıklarını sosyal medya ve web sayfalarımızda yayınladık. Katılmak isteyenler Odamızla irtibata geçebilirler”.

27 November 2018
Read More
ÇALIŞAN GÜLERSE İŞVEREN GÜLER SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ

Kuşadası Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Çalışan Gülerse İşveren Güler” konulu seminer yoğun ilgi gördü. Yaşam Koçları Hilal Çatak ve Tülay Özçelik tarafından verilen seminerde katılımcılar; kendini tanıma, konfor alanını farketme, değişim için gerekli aksiyonlar, cömertçe dinleme, öze takdir gibi konularda bilgi alırken, işverenin ekip içi iletişimi arttırması, daha proaktif davranış sergileme yönünde farkındalık elde etme ve tüm bunlarla ilgili kendi aksiyonlarını belirleme yönünde çıktılar elde ettiler. Yöneltilen karşılıklı soru ve cevaplarla seminer interaktif olarak gerçekleşti.

20 November 2018
Read More
Yayınlarımızı İnceleyin.
Review our Publications.

You can view all of our publications here.

All Publications
KUTO Video & Görsel Arşivi
KUTO Video & Images Archive

You can view our gallery here.

Review Our Gallery
KUTOIMPORTANT ANNOUNCEMENT

SLOGAN