NEWS

SERDAR AKDOĞAN; KUŞADASI KRUVAZİYER TURİZMİNDE ZİRVE YAPTI

Uzun bir aradan sonra kruvaziyer turizminde yine zirve yapan Kuşadası’na gelen gemi ve yolcu sayılarının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; kruvaziyer gemileri çarşılarımızın da yüzünü güldürdü. Dedi. Yaşanan pandemi süreci sonrasında, kruvaziyer turizminin hızlı bir toparlanma sürecine girmesiyle birlikte, bu yıl Temmuz ayı sonu itibarıyla toplam 226 dev yolcu gemisinin Kuşadası Limanına geldiğini söyleyen Akdoğan; bu gemilerle gelen yolcu sayısının ise 250 bine yaklaştığını belirtti. HOMEPORT LİMAN OLMANIN AVANTAJLARINI YAŞIYORUZ Akdoğan açıklamasına şu sözlerle devam etti; Özellikle uzun süredir işleri durma noktasında olan liman bölgesi esnafımız ve çarşılarımız için 2022 sezonu nefes aldıracak bir sezon olarak devam ediyor. Yıl sonuna kadar toplam 500 sefer yapması beklenen gemilerle, yaklaşık 750 bin yolcunun daha gelmesini beklediğimiz limanımızda, aynı anda 5 gemi gördüğümüz günler oluyor. Aynı zamanda homeport liman olmanın da avantajlarını yaşıyoruz. İlçemizden indi-bindi yapılmasıyla çarşılarımız, konaklama, sağlık, ulaşım, yiyecek-içecek gibi pek çok sektör kazanıyor. Serdar Akdoğan, kış aylarında da transit gemi seferlerinin devam etmesinin beklendiğini söylediği açıklamasında; bu da çarşılarımızın 12 ay açık kalması demek. Tüm bunlar sevindirici gelişmeler. Gemi trafiğinin yoğun olduğu bu sezonda, diğer taraftan ilçemiz karayolu ve uçakla gelen yerli ve yabancı turistlerin de tercih noktası olmaya devam ediyor. Otellerde doluluk oranları yüzde doksanları geçti. Bu sezon turizmcilerimizin de, çarşılarımızın da yüzü gülüyor. Tüm güzellikleriyle her kesime hitap eden ilçemizde, 2022 sezonumuzun aynı yoğunlukla ve sorunsuz devam etmesini umuyorum. Dedi. Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, 2023 sezonunun ise herhangi bir aksilik yaşanmaması halinde daha da güzel geçmesini beklediklerini dile getirdi ve Ticaret Odası olarak her zaman çok önem verdikleri Kuşadası tanıtımı için, şimdiden planlarını yapmaya başladıklarını belirtti.

10 August 2022
Read More
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, sağlıkla ve huzurla geçireceğiniz nice bayramlar dileriz. KUŞADASI TİCARET ODASI

7 July 2022
Read More
KUŞADASI SUNTIMES DERGİSİNİN TEMMUZ SAYISINDA

Kuşadası Ticaret Odası doğru noktalarda, doğru tanıtımlarla 2022 sezonunun üyeleri için daha verimli geçmesini hedefliyor. Kuşadası Ticaret Odası, içinde bulunulan ekonomik dalgalanmalara rağmen, doğru noktada yaptığı tanıtımlarla 2022 sezonunun üyeleri için verimli geçmesini hedefliyor ve bölgenin lokomotif sektörü olan turizmden daha fazla pay alması adına, tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Sezonun tam anlamıyla başladığı bu günlerde SunTimes dergisinin Temmuz sayısında Kuşadası tanıtımını yapan Kuşadası Ticaret Odası tarafından “Kuşadası’na Uçalım mı?” sloganıyla gerçekleşen reklam ve tanıtım sayfalarında birbirinden güzel Kuşadası görselleri kullanıldı. Gemi sayılarındaki ve gemiyle gelen yolculardaki artışın memnuniyet verici olduğunu belirten Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; yurtiçi ve yurtdışında okulların kapanması ve izin sezonunun başlamasıyla birlikte, Kuşadası’na uçakla gelen yolcu sayısında da artış beklendiği söyledi. “Ayda 1 milyon 100 bin kişiye ulaşan SunTimes dergisinin Temmuz sayısında yaptığımız Kuşadası tanıtımıyla, farklı mecralarda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü tanıtımda da en önemli nokta doğru yerde, doğru hedeflere ulaşmak” dedi. Yurt içi ve yurtdışından, özellikle Almanya’dan ülkemize gelen turistlerin tercihi olan havayolunun diğer dış hat yolcularına da ulaşan 110 bin tirajlı SunTimes dergisi; THY ve Lufthansa ortaklığı ile kurulmuş havayolu markası olan SunExpress’in yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında Temmuz ayında koltuk ceplerinde yerini aldı.

5 July 2022
Read More
Yayınlarımızı İnceleyin.
Review our Publications.

You can view all of our publications here.

All Publications
KUTO Video & Görsel Arşivi
KUTO Video & Images Archive

You can view our gallery here.

Review Our Gallery