NEWS

KUŞADASI’NDA 43. TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

Bu yıl 43. kez düzenlenen Kuşadası Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk Meydanı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören; Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, TÜRSAB Kuşadası BYK Başkanı Eda Yurtcan, Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Aziz Bostan, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel’in açılış konuşmalarının ardından, halk oyunları gösterisi ve okullar arası düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem’in de hazır bulunduğu tören sonrası, Kervansaray’da açılan sergi ve stantlar ziyaret edildi. 15-22 Nisan 2019 Tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ile 43. kez kutlanan Kuşadası Turizm Haftası kapsamında, Bugün saat 17:00’de Kısmet Otel kavşağından hareket edecek Kortejin de renkli görüntülere sahne olması bekleniyor.

20 April 2019
Read More
KUTO’DA KOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Kuşadası Ticaret Odası’nda, KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının başında KOSGEB Uzmanlarından Barışcan Gülay tarafından, 2019 yılında mevzuatı değişen girişimcilik destekleri hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Toplantının devamında Gülay; imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin üretim ile ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyinin arttırılmasına yönelik “KOSGEB’in imalat sanayiinde dijitalleşme” temalı proje teklif çağrıları ve diğer KOSGEB destekleri, hibeleri ve kredileri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi ve sunum yaptı. Geniş katılımla gerçekleşen toplantı, soru-cevap bölümü ile son buldu.

15 April 2019
Read More
KUTO MINSK TURİZM FUARI’NDA

Kuşadası Ticaret Odası’nın, 2019 yılı turizm sezonu öncesi tanıtım çalışmaları kapsamında katıldığı fuarların sonuncusu, Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenen Turizm Fuarı oldu. Belarus’un başkenti Minsk’te, Uluslararası Fuar Merkezi Belexpo’da düzenlenen fuara stant alarak katılan Ticaret Odası tarafından, ziyaretçilere Kuşadası’nın güzellikleri anlatıldı. Kuşadası’nın görsel olarak anlatıldığı özel tasarlanmış ve büyük ilgi gören stantta, Kuşadası Ticaret Odası Yöneticileri tarafından katılımcılara Kuşadası’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtım materyalleri ile anlatıldı, bilgi verildi. Aynı zamanda ekranda Kuşadası Tanıtım filmlerinin de döndüğü stantta en çok ilgiyi ise, Kuşadası illüstrasyon haritası gördü. 2019 yılı turizm sezonundan Kuşadası’nın daha fazla pay alması için, özellikle Kuşadası Belediyesinin katılmadığı fuarlara katılarak, tanıtımın daha fazla noktada yapılmasını hedefleyen Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası tanıtımlarına sosyal medya üzerinden de aralıksız devam ediyor.

12 April 2019
Read More
Yayınlarımızı İnceleyin.
Review our Publications.

You can view all of our publications here.

All Publications
KUTO Video & Görsel Arşivi
KUTO Video & Images Archive

You can view our gallery here.

Review Our Gallery
KUTOIMPORTANT ANNOUNCEMENT

SLOGAN