Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

─░L├çE DANI┼×MA KURULU TOPLANTISINDA ORTAK G├ľR├ť┼× KASIM YAMAN PARKINDA YAPILA┼×MAYA HAYIR OLDU
blank

Ku┼čadas─▒’n─▒n genel  gidi┼čini ve yürütülmekte olan çal─▒┼čmalar─▒ de─čerlendirmek, fikir ve önerilerini almak amac─▒yla payda┼člar─▒n kat─▒l─▒m─▒yla düzenlenen ─░lçe Dan─▒┼čma Kurulu toplant─▒s─▒na, son günlerde Hükümet Kona─č─▒ projesi ile gündeme gelen Kas─▒m Yaman Park─▒ damga vurdu.

Kaymakam Muammer Aksoy ba┼čkanl─▒─č─▒nda gerçekle┼čen toplant─▒ya Emniyet Müdürü Mustafa Topal, Garnizon Komutan─▒ Binba┼č─▒ Ferhat Aslan, Belediye Ba┼čkan─▒ Özer Kayal─▒, Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, ┼×oförler Odas─▒ Ba┼čkan─▒ Hüsnü Öten, KODER Ba┼čkan─▒ Tacettin Özden, kurum ba┼čkanlar─▒, mülki idare amirleri, meslek örgütleri ve sivil toplum kurulu┼člar─▒ temsilcileri ve ─░lçe dan─▒┼čma kurulunun di─čer üyeleri kat─▒ld─▒.

Oldukça kalabal─▒k bir kat─▒l─▒mla gerçekle┼čen toplant─▒n─▒n ilk gündem maddesini, Kas─▒m Yaman Park─▒na yap─▒lmas─▒ dü┼čünülen Hükümet Kona─č─▒ Projesi hakk─▒nda görü┼č ve öneriler olu┼čturdu. Kaymakam Muammer Aksoy, konuyla ilgili proje tasla─č─▒n─▒ görü┼člere sunarak, demokratik bir ortamda Ku┼čadas─▒ için bir araya gelindi─čini söyledi ve kat─▒l─▒mc─▒lardan

görü┼člerini ald─▒.

Kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n görü┼člerini ve önerilerini bildirmesinin ard─▒ndan toplant─▒da ç─▒kan ortak sonuç: Ku┼čadas─▒’nda ye┼čil alana daha fazla ihtiyaç oldu─ču ve park─▒n, park olarak kalmas─▒ gerekti─či, ayr─▒ca o bölgede yeterince s─▒k─▒┼č─▒kl─▒k oldu─ču, önerilen düzenlemeyle trafi─čin daha da s─▒k─▒┼čaca─č─▒ oldu.

Toplant─▒da konuyla ilgili görü┼č bildiren Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan’da konu┼čmas─▒nda; 3 y─▒ld─▒r oda olarak Ku┼čadas─▒’n─▒n 2 kilometrekarelik alana s─▒k─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ sürekli gündeme getirdiklerini  ve Ticari Envanter raporunda da görüldü─čü gibi özellikle o bölgede büyük bir s─▒k─▒┼č─▒kl─▒k oldu─čunu ve bunun rakamlarla ortada oldu─čunu söyledi. Akdo─čan; raporun her kuruma gönderildi─čini ama üzerinde durulmad─▒─č─▒n─▒ belirterek bu gün gelinen noktada bu bilimsel verilerin dikkate al─▒narak Ku┼čadas─▒’n─▒n gelece─činin planlanmas─▒ gerekti─čini dile getirdi. Çevre yoluyla ilgili de büyük bir sorun oldu─čunu ve bu konuda haz─▒rlanan raporun herkese gönderilece─čini söyleyen Akdo─čan, ortak ak─▒lla iyi bir planlama yap─▒labilece─čini sözlerine ekledi ve bu konuda ümitli oldu─čunu ifade etti.

Belediye Ba┼čkan─▒ Özer Kayal─▒’n─▒n da Ku┼čadas─▒’n─▒n bir kent meydan─▒na ve ye┼čile ihtiyac─▒ oldu─čunu belirtti─či toplant─▒, hanutçuluk, i┼čportac─▒l─▒k, taklit mal sat─▒┼člar─▒, i┼čgaliye, bar ve kafelerin kapan─▒┼č ve müzik yay─▒nlar─▒n─▒n bitirilme saatleriyle ilgili görü┼č al─▒┼čveri┼čiyle devam etti.

á á