Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI ÜST YÖNETİMİ ve BELEDİYE BAŞKANI ÖZER KAYALI BİR ARAYA GELEREK KUŞADASI’NIN SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ
blank

Kuşadası Ticaret Odası üst yönetimi, Belediye Başkanı Özer Kayalı ile bir araya geldi ve Kuşadası ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini görüştü.

Kuşadası Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıda Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Namık Kemal Daylan, Nejad Özalp, Yönetim Kurulu üyeleri Müslüm Yıldırım, Macit Demiroğlu, Seydi Yıkılmaz, Vedat Ali Talmaç, İrfan Yiğit, Suat Özdemir, Belediye Meclis üyesi ve Kuşadası Ticaret Odası Meclis Katip Üyesi Faik Alp, Belediye Meclis Üyesi ve Kuşadası Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyesi Cem Arslan’da hazır bulundu.

100.000’LİK PLANDAKİ ÇEVRE YOLUNUN YAPILMASI İÇİN ÇALIŞILACAK

Kuşadası Ticaret Odası tarafından ilçemizde acil çözüm bekleyen sorunların Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya iletildiği toplantıda, ilk gündem maddesini çevre yolu oluşturdu. Çevre yolu çalışmalarından dolayı mağdur olan esnafın, özellikle bağlantı yollarının yapılmaması nedeniyle sıkıntılarının daha da arttığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, yaya geçitleri, kaldırım ve kot farkı sorunlarını ve işyerlerine girişlerin sağlanmasını gündeme getirdi. Belediye başkanı Özer Kayalı’nın bağlantı yollarının biran önce yapılması ve esnafın mağduriyetini gidermek için çalıştıklarını söylediği toplantıda, Kuşadası’nı ortadan ikiye bölen yolun tam anlamıyla çevre yolu olmadığı, dışından geçecek ve 100.000’lik planda da bulunan alternatif çevre yoluyla ilgili Kuşadası Ticaret Odası tarafından çalışma başlatılması konusunda fikir birliğine varıldı.

TİCARİ ENVANTER DEĞERLENDİRİLDİ

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, sıklıkla 

gündeme getirdiğini belirttiği Ticaret Odası tarafından hazırlanan ve güncellenen Ticari Envanter ve merkezde meydana gelen sıkışıklıkla ilgili de başkan Kayalı’ya rakamlar ve grafiklerle bilgi verdi. Kamu binaları, bankalar, okullar, işyerlerinin aynı alanda sıkıştığını, otopark ve trafik sorunun hızla büyüdüğünü belirten Akdoğan, yeni cazibe merkezleri ve sosyal alanlar yaratılması gerektiğini dile getirdi.  Davutlar ve Güzelçamlı’ya kısa bir süre içerisinde deniz taksilerin başlayacağını söyleyen Belediye Başkanı Kayalı’da bir kısım da olsa rahatlama sağlanacağını belirtti.

Pazaryerleri ile ilgili esnafı ilgilendiren sıkıntıların da görüşüldüğü toplantıda Belediye Başkanı Özer Kayalı, Pazar yerleri konusunda yapacağı düzenlemeler hakkında bilgi verdi ve Ticaret Odası’nın,dükkanlarda alışverişin artması için düzenli olarak yapılmasınıönerdiği indirim günleri ile ilgili adımlar atılması planlandı.

Kuşadası’nda hal ve mezbaha konularında sıkıntıların da görüşüldüğü toplantıda,Başkan Özer Kayalı bu iki konununda gündemlerinde olduğunu ve enkısa zamanda çözüme ulaşılacağını belirtti.

 

 

TANITIM TEK ELDEN YAPILACAK

Kuşadası gibi turistik bir ilçenin en önemli sorunlarından biri olan tanıtım’ın tek elden ve profosyonel kadrolar tarafından yapılması, metaryellerin tek elde toplanması ve sosyal medyanın aktif olarak kullanılması konusunda görüş birliğine varıldı.Ticaret odası binasında hazır bulunan Turizm tanıtma derneğinde, katkı sağlayacak kurumların oluşturacağı yönetim kurulu ile yürütülecek olan tanıtım programı için görüşmelere başlamak için ticaret odasına görev verildi.Başkanlığını belediye başkanı yada görevlendireceği bir meclis üyesinin yapacağı derneğin,yönetim kurulundada ticaret odası,esnaf ve şoförler odası gibi katkı koyacak kurumların olması konusunda mutabık kalındı.

 

LİMAN VE ÇARŞI ESNAFININ SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Liman girişlerine gelen turistlere yönelik bilgilendirme amaçlı barkovizyon kurma konusunda harekete geçtiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, belli noktalara kurulacak tanıtım standları ile de çarşılardaki esnafa destek sağlanacağını söyledi.

Gemi acentalarının gelen yolcuları belli noktalara bırakarak çarşı içerisinden geçmelerinin sağlanması ve bu konuda yapılabileceklerin de görüşüldüğü toplantıda Kervansaray konusu da gündeme geldi. Yapılacak bir toplantı ile Kervansaray’ı alan firma ile görüşülmesinin kararlaştırıldığı toplantıda Kuşadası ile ilgili diğer imar sorunları, çöp, aydınlatma, yönlendirme, işportacılar, ege kimliğinin yeniden kazanılması ve Kuşadası ile ilgili Kuşadası Ticaret Odası tarafından öngörülen bir çok sorun maddeler halinde ve görselleriyle desteklenmiş şekilde belediye Başkanı özer Kayalı’ya sunuldu.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerinin de görüşlerini belirttiği toplantının sonunda Kuşadası Ticaret Odası tarafından belirlenen sorunların yol gösterici olacağını söyleyen Kuşadası Belediye başkanı Özer Kayalı ve Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan sık sık biraraya gelerek, sorunların çözümü noktasında birlikte hareket etmeye karar verdi.