Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

N─░SAN AYI OLA─×AN MECL─░S TOPLANTISI T─░CARET ODASI┬ĺNDA YAPILDI
blank

Nisan ay─▒ ola─čan Meclis Toplant─▒s─▒, 24 Nisan 2014 Per┼čembe günü Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Meclis Salonunda yap─▒ld─▒.

ÇEVRE YOLU SORUNLARI TOPLANTISI SES GET─░RD─░

Meclis Ba┼čkan─▒ Mahmut Özta┼č’─▒n aç─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒yla ba┼člayan toplant─▒da Mart ay─▒ Hesaplar─▒n─▒n ve Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun onaylanmas─▒n─▒n ard─▒ndan söz alan Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar AKDO─×AN, Ticaret Odas─▒’nda Ak Parti Ayd─▒n Milletvekili Gültekin K─▒l─▒nç, Karayollar─▒ Bölge Müdürü Abdulkadir Uralo─člu, Ku┼čadas─▒ Kaymakam─▒ Muammer Aksoy, ─░lçe Emniyet Müdürü Mustafa Topal, belediye yetkilileri ve çevre yolu esnaf─▒yla bir araya gelerek yap─▒lan, çevre yoluyla ilgili s─▒k─▒nt─▒lar─▒n görü┼čüldü─čü toplant─▒ hakk─▒nda bilgi verdi ve toplant─▒n─▒n sonunda yol çal─▒┼čmalar─▒n─▒n ve dükkanlar─▒n durumunun yerinde incelenerek çözüm amaçl─▒ çal─▒┼čma yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ söyledi. Çevre yolu çal─▒┼čmalar─▒nda seçim sürecinden dolay─▒ da bir bo┼čluk oldu─čunu dile getiren Akdo─čan, art─▒k belediye taraf─▒ndan da ciddi at─▒mlar at─▒lmas─▒ gerekti─čini söyledi ve yol bittikten sonra ba┼čka s─▒k─▒nt─▒lar─▒n ortaya ç─▒kaca─č─▒n─▒, Ticaret Odas─▒ olarak gerekli uyar─▒lar─▒n yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ belirterek, “geçmi┼či b─▒rak─▒p bundan sonra düzeltmeye bakmal─▒ ve çözüm için u─čra┼čmal─▒y─▒z” dedi.

KONGRE MERKEZ─░’N─░N TANITIMI ÇOK ÖNEML─░

Akdo─čan, Ticaret Odas─▒’nda düzenlenecek olan “Ku┼čadas─▒ ve Çevresi Bal─▒kç─▒l─▒k Sektörü Sorunlar─▒” paneliyle ilgili de verdi─či bilginin ard─▒ndan, Kongre Merkezi’nde art─▒k kongrelerin yap─▒lmaya ba┼čland─▒─č─▒n─▒, k─▒┼č aylar─▒nda da Ku┼čadas─▒’na girdi sa─člamas─▒ beklenen Kongre Merkezi’nin tan─▒t─▒m─▒n─▒n çok önemli oldu─čunu söyledi ve bu konuda herkese i┼č dü┼čtü─čünü dile getirdi. Geçti─čimiz günlerde yap─▒lan KOMER genel kurulunda Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’n─▒ temsilen yönetime girdi─čini söyleyen Akdo─čan, limandan sonra ikinci girdi kap─▒s─▒ olaca─č─▒n─▒ belirtti─či Kongre Merkezi’ne talebin iyi oldu─čunu da

sözlerine ekledi.

Gündem maddeleriyle devam eden toplant─▒da Kervansaray ihalesi ile ilgili de bilgi veren Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, sözlerinin sonunda Ku┼čadas─▒ Belediye Ba┼čkan─▒’na hay─▒rl─▒ olsun ziyareti yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve amac─▒n ortak ak─▒lla Ku┼čadas─▒ için çal─▒┼čmak oldu─čunun dile getirildi─čini söyledi.

Nisan ay─▒ Ola─čan Meclis Toplant─▒s─▒, Meclis Ba┼čkan─▒ Mahmut Özta┼č’─▒n yap─▒lacak olan Havuz Suyu Operatörlü─čü e─čitimi ile ilgili duyuru yapmas─▒n─▒n ard─▒ndan dilek ve temenniler ile sona erdi.

    á á