Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

├çEVRE YOLU ESNAFI KU┼×ADASI T─░CARET ODASI┬ĺNDA SORUNLARINI D─░LE GET─░RD─░
blank

Sezon öncesinde, bitmeyen çevre yolu çal─▒┼čmalar─▒ ve çevre yolu esnaf─▒n─▒n sorunlar─▒ hakk─▒nda, Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’nda  toplant─▒ yap─▒ld─▒.

Toplant─▒da, Ak Parti Ayd─▒n Milletvekili Gültekin K─▒l─▒nç, Karayollar─▒ Bölge Müdürü Abdulkadir Uralo─člu, Ku┼čadas─▒ Kaymakam─▒ Muammer Aksoy, ─░lçe Emniyet Müdürü Mustafa Topal, Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, belediye yetkilileri ve çevre yolu esnaf─▒ bir araya geldi.

Milletvekili Gültekin K─▒l─▒nç’─▒n “çözüm noktas─▒nda buraday─▒z” sözleriyle ba┼člayan toplant─▒da, Ku┼čadas─▒ Kaymakam─▒ Muammer Aksoy “çevre yoluyla ilgili Ku┼čadal─▒lar─▒n ihtiyaçlar─▒n─▒ kar┼č─▒lamak ve sorunlar─▒ dinlemek için biraraday─▒z” dedi.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan; Turizm sezonun ba┼člad─▒─č─▒n─▒, yolun bir an önce aç─▒lmas─▒ gerekti─čini söyledi ve sözlerine; yol bitmeye ba┼člad─▒kça daha farkl─▒ sorunlar─▒n ortaya ç─▒kt─▒─č─▒n─▒ belirterek devam etti. Akdo─čan, çevre yolundan giri┼či olan bir çok dükkan─▒n bu giri┼člerinin kapand─▒─č─▒n─▒ ve bu dükkanlara giri┼č verilmemesinin çok büyük s─▒k─▒nt─▒ oldu─čunu söyledi. Seçim sürecinde Belediyenin de çevre yolu konusunda yava┼č kald─▒─č─▒n─▒, sorunlar─▒n yeni yönetime aktar─▒ld─▒─č─▒n─▒ belirten Akdo─čan, “┼ču anda Belediye ve Karayollar─▒n─▒n koordinasyonu çok önemli” dedi.

Çevre yolu esnaf─▒n─▒n toplant─▒da dile getirdi─či sorunlar─▒n ba┼č─▒nda, çevreyolunun yan yollarla ba─člant─▒s─▒n─▒n olmamas─▒, dükkanlara giri┼č verilmemesi ve yan yollar─▒n ya┼čam alanlar─▒yla birle┼čtirilmemesi geldi. Çevre yolu üzerinde bulunan büyük marketlerin yöneticilerinin de özellikle yan yollar─▒n kapanmas─▒yla çok büyük ma─čduriyet ya┼čad─▒klar─▒n─▒ dile getirdikleri toplant─▒da,

yap─▒lan yat─▒r─▒m─▒n trafi─či gerçekten rahatlat─▒p rahatlatmayaca─č─▒, yol yap─▒l─▒rken yer alt─▒ndan geçen kablolar─▒n düzenlenmesi ve do─čalgaz─▒n gelme ihtimalinin göz önüne al─▒n─▒p al─▒nmad─▒─č─▒ da esnaf─▒n dile getirdi─či konular aras─▒nda yer ald─▒.

Çevre yolunda, yolun alt─▒nda kalan baz─▒ dükkanlar─▒n, trafik kazalar─▒ ve su basmas─▒ aç─▒s─▒ndan risk ta┼č─▒d─▒─č─▒n─▒ belirten dükkan sahipleri bu konuda da bir an önce önlem al─▒nmas─▒n─▒ istediler.

Toplant─▒da konu┼čan Mimarlar Odas─▒ Ba┼čkan─▒ Ümit Acar; geni┼č bir perspektifle bak─▒ld─▒─č─▒nda böyle bir yat─▒r─▒m─▒n ┼čart oldu─čunu söyledi “ama ba┼članmadan önce sivil toplum örgütlerinin de fikrinin al─▒nmas─▒ gerekirdi” dedi. Her ┼čeyi çal─▒┼čma ba┼člad─▒─č─▒nda ö─črendiklerini dile getiren Acar, sözlerinin devam─▒nda çevre yoluna yap─▒lan üst geçitlerin sorunu çözece─čini dü┼čünmediklerini, üstelik turistik bir kente yak─▒┼čmayacak bir manzara olu┼čturduklar─▒n─▒ belirterek,” plans─▒zl─▒k çok fazla” dedi.

Çevre yolundaki baz─▒ dükkanlar─▒n da yolun üstünde kald─▒klar─▒n─▒ belirttikleri toplant─▒da, sorunlar─▒ dinleyen ve “kent büyüdükçe yeni yollara ihtiyaç duyuluyor” diyen Karayollar─▒ Bölge Müdürü Abdülkadir Uralo─člu konu┼čmas─▒nda, mevcut durumun tespitinin yap─▒ld─▒─č─▒n─▒, tespit sonucundaki verilere göre yol ve kav┼čak olarak ne yapabiliriz diye çal─▒┼čma yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve bu çal─▒┼čman─▒n netle┼čtirilmeden belediye ve ilgili kurumlara gönderilerek  görü┼člerinin al─▒nmas─▒ sonucu fizibilite çal─▒┼čmalar─▒n─▒n ba┼čland─▒─č─▒n─▒ ve imar plan─▒na i┼člendikten sonra ve di─čer kurumlarla da görü┼čerek çal─▒┼čmalara ba┼čland─▒─č─▒n─▒ söyledi ve “rahats─▒zl─▒k oldu─čunu biliyoruz ve Karayollar─▒ olarak elimizden geleni yap─▒yoruz” Dedi ve verilen ma─čduriyetten dolay─▒ özür diledi.

Toplant─▒n─▒n sonunda çevre yolu çal─▒┼čmalar─▒n─▒n yerinde tespiti için sahaya inildi ve çal─▒┼čmalar yerinde incelenerek, dükkanlar─▒n giri┼člerinin durumuna, kot farklar─▒na, ç─▒kmaz sokaklar─▒n durumlar─▒na bak─▒ld─▒.

Belediye imar tadilatlar─▒n─▒n en k─▒sa zamanda gerçekle┼čtirece─činin belirtildi─či toplant─▒n─▒n sonucunda, Ayd─▒n Milletvekili Gültekin K─▒l─▒nç toplant─▒n─▒n çok faydal─▒ geçti─čini ve taraflar─▒n s─▒k─▒nt─▒lar─▒n─▒ ortaya koydu─čunu, sorunlar─▒n en azamide çözülmesi konusunda ad─▒mlar at─▒laca─č─▒n─▒ söyledi.

á á