Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUŞADASI’NDA ETKİNLİKLERLE ANILDI
blank

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Kuşadası’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yılında Gazibeğendi’de düzenlenen etkinliğe Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ferhat Aslan, Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Can, Kuşadası Emniyet Müdürü Mustafa Topal, Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, daire amirleri, gaziler, şehit ve gazi aileleri, askerler, öğretmen ve öğrenciler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy tarafından İstiklal Gazisi Ahmet Akat’ın kızı Güler Bademci’ye İstiklal Madalyası ve Beraati takdim edildi ve tören Kuşadası Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdal Sezginer ve Kuşadası Garnizon Komutanı Jandarma  Binbaşı Ferhat Aslan’ın konuşmalarıyla devam etti.

Kuşadası Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdal Sezginer konuşmasında

tüm şehitlere Tanrıdan rahmet diledi ve “bir şehit babası olarak diyorum ki vatan sağ olsun. Ne mutlu vatana can borcunu ödeyebilenlere” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Günün anlam ve önemini belirten Kuşadası Garnizon Komutanı Jandarma  Binbaşı Ferhat Aslan’da konuşmasında “Çağdaş medeniyet yolunda kararlılıkla ilerleyen Türk milleti mutlu yarınlara giderken, aziz şehitlerimizin manevi varlığı milletimize güç ve ilham, kahramanlıkları ise en sağlam güvence kaynağı olacaktır” dedi. Törenin ardından protokol, şehit aileleri ve gaziler, Gazibeğendi tesislerinde yeni yapılan Atatürk Heykelinde hatıra fotoğrafı çektirdi.