Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

─░L├çE DANI┼×MA KURULU KESEDA─×I PROJES─░ ─░├ç─░N B─░RARAYA GELD─░
blank

Ku┼čadas─▒ ─░lçe Dan─▒┼čma Kurulu, Ku┼čadas─▒ Kaymakam─▒ Muammer Aksoy ba┼čkanl─▒─č─▒nda biraraya gelerek Keseda─č─▒ ile ilgili haz─▒rlanan proje üzerinde görü┼č al─▒┼čveri┼činde bulundu.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, Yönetim Kurulu Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ Nam─▒k Kemal Daylan, Yönetim Kurulu Üyesi ─░rfan Yi─čit ve Mali Dan─▒┼čman Mustafa O─čuzkaan’─▒n de kat─▒ld─▒─č─▒,  kurum ba┼čkanlar─▒, mülki idare amirleri, sivil toplum temsilcileri ve ─░lçe Dan─▒┼čma Kurulu’nun di─čer üyelerinden olu┼čan yakla┼č─▒k 100 ki┼činin bir araya geldi─či toplant─▒da konu┼čan Kaymakam Aksoy; Ku┼čadas─▒’n─▒n menfaati, fikirlerin olu┼čmas─▒ ve herkesin fikrini söylemesi için biraraya gelindi─čini söyledi ve Keseda─č─▒ ile ilgili haz─▒rlanan taslak projeyi kat─▒l─▒mc─▒lara sundu.

Keseda─č─▒’nda yap─▒lmas─▒ planlanan, içinde amfitiyatro, seyir teraslar─▒, havuzlar, müze, sosyal alanlar olan ve 1500-2000 ki┼činin ayn─▒ anda dola┼čabilece─či, denizden gelenlerin ilk anda görece─či bir kule, etraf─▒nda güvercin kanad─▒ simgesi ve de─či┼čik alternatiflerden olu┼čarak haz─▒rlanm─▒┼č projelerin incelendi─či ve kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n  görü┼člerini belirtti─či toplant─▒da herkesin ortak görü┼čü; Keseda─č─▒’n─▒n Ku┼čadas─▒’na hakim ve en güzel manzaraya sahip nokta oldu─ču ve böyle bir projenin Ku┼čadas─▒’na çok büyük katk─▒ sa─člayaca─č─▒ oldu.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan’da ; Teknoloji ça─č─▒nday─▒z herkes en güzel noktalardan foto─čraf çekiyor. Burada da yarat─▒lacak noktalarla

foto─čraf merakl─▒lar─▒ ve ziyaretçilerin gelmesi ve google’da ilk 3’e girmesi çok önemli dedi ve yap─▒lacak amfitiyatro nun konumuna de─činerek, ünlü sanatç─▒lar─▒n konserlerinde arka planda Ku┼čadas─▒ manzaras─▒n─▒n nefis görünece─čini ve ilçemizin ulusal ve uluslararas─▒ arenada tan─▒t─▒m─▒na katk─▒ sa─člayaca─č─▒n─▒ hat─▒rlatt─▒.

Ku┼čadas─▒ Kaymakam─▒ Muammer Aksoy, toplant─▒ya kat─▒l─▒m─▒n yüksek olmas─▒ndan dolay─▒ duydu─ču mutlulu─ču dile getirerek, çok güzel fikirler ç─▒kt─▒─č─▒n─▒ söyledi ve Keseda─č─▒ bölgesinde kentsel dönü┼čümün de mutlaka olaca─č─▒n─▒ ve hepsinin a┼čamal─▒ olarak gerçekle┼čece─čini belirtti.

Projenin sunulmas─▒n─▒n ard─▒ndan “─░lçe Dan─▒┼čma Kurulu’nun Çal─▒┼čma Yöntemi ne olmal─▒” sorusunun da tart─▒┼č─▒ld─▒─č─▒ toplant─▒da görü┼č bildiren Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar  Akdo─čan; yakla┼čan yerel seçimlerin ard─▒ndan tüm sivil toplum kurulu┼člar─▒n─▒n kat─▒laca─č─▒ bir çal─▒┼čtay ve ekip çal─▒┼čmas─▒yla Ku┼čadas─▒’nda planlama yap─▒labilece─čini belirtti ve toplant─▒ Kaymakam Aksoy’un tüm kat─▒l─▒mc─▒lara te┼čekkür ederek, ç─▒kan fikirlerin de─čerlendirilece─čini ve toplant─▒lar─▒n devam ederek somut ad─▒mlar at─▒laca─č─▒n─▒ belirtmesiyle sona erdi.

á á