Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI’NDA STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI YAPILDI
blank

Kuşadası Ticaret Odası’nın 2014-2017 yıllarını kapsayacak olan Stratejik Planı’nı oluşturmak amacıyla düzenlenen çalıştay, Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Kuşadası Ticaret Odası tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) sunulan ve başarılı bulunarak destek almaya hak kazanan “Stratejik Planlama Ve Performans Yönetimi” projesi kapsamında gerçekleştirilen ve Denizli ABİGEM Eğitmeni Nezahat Türköz tarafından yönetilen çalıştaya Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, komite üyeleri, il ve ilçedeki kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Aydın ili oda-borsa temsilcileri, Adnan Menderes Üniversitesi, tedarikçiler, girişimciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

TİCARET ODASI’NIN GÜÇLÜ VE GELİŞMEYE AÇIK YÖNLERİ TARTIŞILDI

Çalıştayı yöneten Eğitmen Nezahat Türköz, “ en akıllı ya da en güçlü olanın değil, değişime en iyi uyum sağlayanın ayakta kaldığını” belirtti ve Kuşadası Ticaret Odası yönetiminin de bu noktada paydaşlarının  görüşlerini almak için bu çalıştayı düzenlediğini  dile getirdi.

Kuşadası Ticaret Odası’nın güçlü ve gelişmeye açık yanlarının tartışıldığı (SWOT analizi) ve gruplara ayrılarak görüşlerini bildiren her katılımcının fikir ve önerisinin tek tek değerlendirildiği çalıştayda katılımcılar, Kuşadası Ticaret Odası’nın 4 yılını planlayacak önerilerini sunarak stratejik planın hazırlanmasına katkıda bulundular.

Çalıştay öncesinde ve sonrasında konuşan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan;

Kurumsallaşmaya çok önem veren, Kuşadası’nın sosyal ve kültürel hayatına da katkıda bulunan ve kendisini sürekli yenileyen Kuşadası Ticaret Odası’nın bugün geldiği noktanın ve yaptığı çalışmaların ortada olduğunu dile getirdi ve bunda paydaşlarının da katkısının büyük olduğunu belirterek, Kuşadası Ticaret Odası için çalıştaydan çıkan fikirlerin çok önemli olduğunu, bu fikirlerin  Kuşadası Ticaret Odası’nın 4 yıllık süreçte oda üyeleri, ilçe ekonomisi ve ticari hayatı için yol haritası olacak  Stratejik Planın da aynı zamanda yol gösterici olacağını belirtti ve vakitlerini ayırarak çalıştaya katılan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Çalıştay öncesinde “Stratejik Planlama Ve Performans Yönetimi eğitimi” projesi kapsamında Kuşadası Ticaret Odası personeli de Denizli ABİGEM Eğitmeni Nezahat Türköz tarafından  toplamda iki gün süren, 16 saatlik Stratejik Planlama eğitim aldı.