Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI ÜST YÖNETİMİ STRATEJİK PLANLAMA EĞİTİMİ ALDI
blank

Kuşadası Ticaret Odası 2014-2017 yıllarını kapsayan Stratejik Planının hazırlanması kapsamında yürütülen çalışmalar doğrultusunda ilk olarak Oda Üst Yönetimi, Stratejik Planlama eğitimi aldı.

Kuşadası Ticaret Odası tarafından 2013 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na sunulan ve başarılı bulunarak destek almaya hak kazanan “Stratejik Planlama ve Performans Yönetimi Eğitimi” projesi kapsamında, Denizli ABİGEM Eğitmeni Nezahat TÜRKÖZ tarafından verilen  “Stratejik Planlama” eğitimine Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN, Meclis Başkanı Mahmut ÖZTAŞ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Nejad ÖZALP ve Namık Kemal DAYLAN, Meclis Başkan Yardımcısı Tolga ERDEM, Meclis Katip Üye Faik ALP, Yönetim Kurulu Üyeleri Macit DEMİROĞLU, Müslüm YILDIRIM, Seydi YIKILMAZ,  İrfan YİĞİT, Suat ÖZDEMİR, Disiplin Kurulu Başkanı BÜLENT BAKYAZ, Disiplin Kurulu Üyesi Cem ARSLAN, Hukuk Müşaviri Birgül ÖNER ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Edip SAYIALİOĞLU katıldı.

Denizli ABİGEM Eğitmeni Nezahat TÜRKÖZ, Kuşadası Ticaret Odası Üst Yönetimine; Neden Stratejik Planlama, Stratejik Planlamanın Tanımı, Özellikleri, Önemi, Organizasyon Yapısı, Stratejik Planlama Süreci, Stratejik Planda bulunması gereken unsurlar ve maliyetlendirme konularında ayrıntılı bilgiler verdi. Ticaret Odası’nın güçlü yanları, zayıf yanları, fırsatları ve tehditlerinin de (SWOT Analizi) tartışıldığı eğitimde Oda Üst Yönetimi, Ticaret Odası’nın Vizyonu, Misyonu ve Temel Değerleri hakkında görüşlerini belirttiler.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN, vizyonu, misyonu, temel değerleri, kaliteli hizmet anlayışı, Yönetim Kurulu, Meclisi, Meslek Komiteleri ile üyelerine 5 yıldızlı hizmet veren, üyelerinin sorunları ile yakından ilgilenen, sorunları ilgili makamlara ileten, düzenli olarak sertifikalı-sertikasız eğitimler düzenleyen, ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına da katkılarda bulunan ve kendisini sürekli yenileyen Kuşadası Ticaret Odası’nın önümüzdeki 4 yılda ilçemiz ekonomisi, üyelerimiz ve ticari hayatı için bir yol haritası olacak olan Stratejik Planın çok önemli olduğunu belirtti.

Kuşadası Ticaret Odası 2014-2017 yıllarını kapsayacak olan stratejik plan hazırlıkları kapsamında Oda personeli de önümüzdeki günlerde  stratejik planlama eğitimi alacak ve tüm paydaşların katılımıyla yapılacak olan çalıştay sonrasında söz konusu plan tamamlanmış olacak.