Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI 3.MESLEK KOMİTESİ HAZIRLADIĞI RAPORU KAYMAKAM MUAMMER AKSOY’A SUNDU
blank

Kuşadası Ticaret Odası, 3. Meslek Komitesi; (yeme-içme-eğlence sektörü) uzun süredir,  Atatürk Bulvarı, Kaleiçi, Barlar Sokağı ve Kadınlar Denizi’nde restaurant, cafe, bar gibi iş kollarında faaliyet gösteren Kuşadası Ticaret Odası üyeleriyle yaptığı toplantılar sonucu sektörün sorunları ile ilgili öne çıkan konuları içeren raporunu Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’a iletti.

Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejad Özalp, Yönetim Kurulu Üyeleri ve 3. Meslek Komitesi üyeleri Seydi Yıkılmaz, Macit Demiroğlu ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Edip Sayıalioğlu’nun hazır bulunduğu toplantıda, son günlerde ilçemizde gerçekleşen üzücü olaylar da gündeme geldi.

YEME-İÇME-EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Kuşadası’nın turizm açısından eski günlerine dönmeye başladığı son yıllarda yaşanan vahim olaylarla ulusal basında gündeme gelmesinin üzücü olduğunu belirten ve yaşanan bu olaydan dolayı da üzüntüsünü dile getiren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejad Özalp’tan sonra söz alan Yönetim Kurulu ve 3. Meslek Komitesi üyesi Seydi Yıkılmaz’da komitelerinin aylardır üzerinde çalıştığı raporda, özellikle güvenlik (Barlar sokağı ve Kaleiçi), MOBESE kamera sistemi, yönlendirme tabelaları, ulaşım, trafik ve otopark sorunu, her şey dahil sistemi, işyeri açma ruhsatlarına uyulmaması, nitelikli ve kalifiye eleman eksikliği, fiyat politikalarındaki dengesizlikler, çevre düzenlemeleri ve tanıtım konularının incelendiğini ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerileriyle birlikte sunulduğunu söyledi.

Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy,

 

yaşananlardan son derece üzüntü duyduğunu, bu konuda ve ilçemizin emniyeti açısından özellikle alan hakimiyeti konusunda çalışmaların sürdüğünü belirtti ve raporda belirtilen çalışmaların hepsini yapmanın gerekliliğini vurgulayarak Kuşadası Ticaret Odası 3. Meslek Komitesine  çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Muammer Aksoy, Kuşadası’nda kaliteyi arttırmak adına çalışmaların devam ettiğini, bu konuda yakın çevrede bulunan tüm destinasyonlara ulaşacak raylı sistem ve bisiklet yoluyla, bireysel turizmin de canlanacağını söyledi ve Kesedağı’nda yapılması planlanan projeyle ilgili de bilgi verdi. Kuşadası Ticaret Odası’nın da ısrarla üzerinde durduğu amfitiyatro’nun da bu alanda yapılacağını belirten Kaymakam Aksoy, birçok sosyal alanı içinde barındıran ve Kuşadası’nın en güzel noktasında olan bu projeyle Kuşadası’na gelenlerin artık belli bir alanda toplanmayacağını, Kuşadası’nda bir noktada toplanılmasının her açıdan dezavantaj olduğunu söyledi.

Toplantının sonunda Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejad Özalp, Yönetim Kurulu Üyeleri ve 3. Meslek Komitesi üyeleri Seydi Yıkılmaz, Macit Demiroğlu ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Edip Sayıalioğlu, Kaymakam Muammer Aksoy’un önerisiyle, 3. Meslek Komitesinin hazırladığı rapor doğrultusunda ilk etapta belirlenen sorunlardan MOBESE, yönlendirme tabelaları ve aydınlatma konularında kesin noktalar belirleyerek somut adımlar atılması ve hayata geçmesinin sağlanması amacıyla Kaymakam Aksoy’a iletme kararı aldılar.