Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

DAVUTLAR’DA NARENCİYE HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
blank

Kuşadası İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Davutlar’da  “Narenciye Hasat Şenliği”  düzenlendi.

Oğuzlar Narenciye Tesislerinde düzenlenen şenliğe Kuşadası Kaymakam Vekili Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Özel İdare Başkanı Halil İbrahim Aktemur, Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürü Salih Köksal, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Topal, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Kemal Daylan, Yönetim Kurulu üyeleri Macit Demiroğlu, Vedat Ali Talmaç, Müslüm Yıldırım, Mali Danışman Mustafa Oğuzkaan ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Şenlikte, Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürü Salih Köksal; Kuşadası ilçesi Davutlar beldesinin iklim, toprak yapısı ve yapılan çalışmalar ile kalite anlamında öne çıktığını söyledi ve Aydın'ın 5 bin 790 üreticisiyle Türkiye'nin organik tarımda ikinci, 133 bin ton üretim ile de dördüncü sırada yer aldığını belirtti.

Kaymakam Mehmet Demirezer’in de Davutlar çiftçisinin bilinçli üretici olduğunu vurgulayan  konuşmasının ardından “Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi” kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikalarının dağıtıldı.

Konukların mandalina üretilen bahçeleri gezmesi ve çitçilerden bilgi almasıyla şenlik sona erdi.