Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINA İŞKUR MÜDÜRÜ KONUK OLDU
blank

Meclis başkanı Mahmut Öztaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan Kuşadası Ticaret Odası Ekim ayı meclis toplantısına Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi konuk oldu. İşkur’un çalışmalarıyla ilgili Kuşadası Ticaret Odası Meclis üyelerine bilgi veren Terzi, Aydın bölgesinde yapılan anket çalışmasının sonuçlarına göre özellikle turizm alanında garson ve komi açığı olduğunun ortaya çıktığını söyledi ve doğru kişiler, kalifiye elemanlarla verilecek hizmetin önemini vurguladı. Rahmi Terzi konuşmasının devamında işverenlerin yararlanabilecekleri  İşkur hizmetlerini anlattı.

Gündem maddeleriyle devam eden toplantıda Eylül ayı faaliyet raporunun görüşülmesinin ardından söz alan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, 19-26 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen “Türkiye Yatırım Haftası II” etkinliklerine katılmak üzere Başbakan Yardımcısı Ali Babacan  ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte gittiği Amerika seyahatiyle ilgi verdi. Dünyanın en büyük şirketlerine yaptıkları ziyaretleri ve yönetim sistemlerini anlatan Akdoğan konuşmasında, gördükleri arasında en beğendiği  tarafın, bu şirketlerin yöneticilerinin mütevaziliği olduğunu belirtti.

 

Konuşmasının devamında Kasım ayı içerisinde Ticaret Odası tarafından yapılacak olan, 12 Kasım Odamızın kuruluş  yıldönümü ve 22 Kasım tarihlerinde 600. Yıl etkinlikleriyle

ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Akdoğan doğru kullanılarak arttırılan Ticaret Odası bütçesinden yapılacak yatırımlar konusunda da bilgi verdi ve Kuşadası’nın tarihini yansıtan eski bir yapıyı almayı hedeflediklerini, aynı zamanda bir amacın da değerleri korumak olduğunu söyledi.

 

Kuşadası Ticaret Odası tarafından verilecek bursların da görüşüldüğü Ekim ayı Meclis toplantısı dilek ve temenniler ile son buldu.