Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI – İŞKUR – KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE YAPILAN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI
blank

Kuşadası Ticaret Odası, Aydın KOSGEB Hizmet Merkezi ve Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği, Aydın İŞKUR tarafından finanse edilen  KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik eğitimi tamamlandı.

Denizli ABİGEM Eğitmeni Nezahat Türköz tarafından 25’er kişilik iki sınıfa 70’er saatten toplam 140 saatlik eğitim verildi. Söz konusu eğitimde yeni girişimci adayları, girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve ögeleri, iş planı ögelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları, iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konularında eğitim aldılar.

Eğitimlerin sonunda girişimcilere Kuşadası Ticaret Odası tarafından İŞKUR Teşvikleri ve KOSGEB Destekleri hakkında da sunum yapıldı ve Aydın KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Turgut GÖZEN

adayların sorularını yanıtladı.

Sadece Kuşadası değil Aydın Merkez’den ve çeşitli ilçelerden gelen girişimciler, söz konusu eğitimden çok memnun olduklarını, eğitimin kendileri için çok yararlı olduğunu ve işletme kurmak isteyen herkesin bu eğitimi mutlaka alması gerektiğini vurguladılar.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN ise,  geçtiğimiz aylarda 120 kişinin eğitim aldığı KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni yeniden düzenlediklerini  belirtti ve İŞKUR ile işbirliği yapıldığını, kursun İŞKUR tarafından finanse edilerek,  işyeri açmak ve KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyen 50 girişimcinin daha belge aldığını dile getirdi. Akdoğan;  Aydın ilinde ve Kuşadası’nda önümüzdeki günlerde Kuşadası Ticaret Odası tarafından düzenlenen kurslardan mezun olmuş yeni girişimcilerin olacağını ve bu vesile ile Kuşadası  ve bölgenin ticari hayatına katkı yaptıklarını ve katkı yapmaya devam edeceklerini vurguladı ve “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ne çok önem verdiklerini, ticari hayatın yapı taşı olan işletmelerin, sağlıklı bir şekilde kurulması ve ayakta kalmasının çok önemli olduğunu ve önümüzdeki günlerde de Girişimcilik Eğitimlerinin yeniden açılabileceğini söyledi.