Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI AKREDİTASYON BELGE DENETİMİNDEN GEÇTİ
blank

2010 Yılında üyelerine 5 yıldızlı hizmet vermek amacıyla Akredite Oda olan Kuşadası Ticaret Odası, üç yılda bir gerçekleşen Akreditasyon Belge denetiminden geçti.

TOBB Akreditasyon Kurulu Sekreteri Volkan Tufan ve Türk Loydu denetçisi Müjgan Çetin tarafından yapılan ve gün boyu süren denetim olumlu geçti.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Yıldırım, Disiplin Kurulu Üyesi Cem Arslan ve Oda personelinin katıldığı açılış toplantısı ile başlayan denetim, 9 saat sürdü ve kapanış toplantısı ile sona erdi.

Başkan Serdar Akdoğan, Başkan Yardımcıları Nejad Özalp, Namık Kemal Daylan, Yönetim Kurulu Üyeleri Müslüm Yıldırım, Seydi Yıkılmaz, İrfan Yiğit, Suat Özdemir, Vedat Ali Talmaç’ın da katıldığı kapanış toplantısında konuşan Türk Loydu denetçisi Müjgan Çetin, 13 başlıkta yapılan denetimlerin olumlu geçtiğini aktardı ve Kuşadası Ticaret Odası’nın hizmet kalitesini daha da geliştirmesi için önerilerde bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu Sekreteri Volkan Tufan’da

üç yıldır Akredite Oda olan Kuşadası Ticaret Odası’nda sistemin oturması adına güzel çalışmalar olduğunu, denetimlerin amacının eksik bulmaktan çok, karşılıklı olarak üyelerin memnuniyeti için çalışmak olduğunu belirtti.

Denetimlerin sonunda denetçilerin Kuşadası Ticaret Odası’nın belgeyi aldıktan sonraki üç yıllık süreçte hizmet kalitesini daha da arttırdığını belirtmesinin ardından konuşan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; Ticaret Odası’nın son  yıllarda büyük gelişme kaydettiğini, gerek aldığı belgeler, gerekse hizmetleriyle bunun ortada olduğunu belirtti ve 2005 yılında TOBB tarafından başlatılan Akreditasyon sisteminde Kuşadası Ticaret Odası’nın  365 Oda ve Borsa içerisinde 6. Dönem Akreditasyon belgesine sahip 84 Oda ve Borsadan biri olduğunu söyleyerek Yönetim Kuruluna ve Oda personeline teşekkür etti.

AKREDİTASYON SİSTEMİ NEDİR?

Sistemin amacı, Türk Oda/Borsa Sisteminin; Oda/Borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda Sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır.