Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI III. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI KALBİM EGE’DE KALDI START VERDİ
blank

Kuşadası Ticaret Odası’nın bu yıl üçüncü kez düzenlediği (Kalbim Ege’de Kaldı) fotoğraf yarışması; Büyük Gözüyle Ege- Çocuk Gözüyle Kuşadası temalı fotoğrafları bekliyor.

ÇOCUK GÖZÜYLE KUŞADASI

Bu yıl düzenlenen yarışmaya geleceğin tüccarları çocukları da dahil eden Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası’nı bir de çocukların gözüyle görmek ve çocuklara yaz tatilleri süresince bir aktivite niteliği taşıyacak yarışmanın sonunda seçilecek fotoğrafları 23 Nisan’da sergileyecek. 07-14 yaş grubu çocukların katılabileceği yarışmada aynı zamanda başarılı bulunan 3 çocuk, fotoğraf makinası ile ödüllendirilecek.

Temmuz ayından itibaren start veren ve Kuşadası ile ilgili; deniz, tarih, cadde, sokak, sosyal yaşam, kentsel doku, ticari hayat, Milli Park vs. gibi genel konuları içeren yarışma Kalbim Ege’de kaldı, 14 Ekim 2013 tarihinde sona erecek.

BÜYÜK GÖZÜYLE EGE

Büyük Gözüyle Ege; tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olup Kuşadası’nı ve Kuşadası ile ilintili Ege Bölgesinde çeşitli yerleri; Aydı il sınırları içerisinde tüm antik kent kalıntıları, Bafa Gölü, Osmanlı mimari örnekleri, Pamukkale, Efes, Şirince, Meryemana, Klaros ve tüm bağlantılı yerleri kapsamaktadır.

Yarışmacıların en fazla renkli 5 eserle katılabildikleri Kuşadası Ticaret Odası III.Ulusal

Ulusal Fotoğraf Yarışmasının jürisinde Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Demirel, TFSF Yönetim Kurulu 2. Başkanı, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Beyhan Özdemir, Fotoğraf Sanatçısı Merih Akoğul, Fotoğraf Sanatçısı ve Eğitmeni Nilay İşlek, Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aslan, Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuz Nusret Bilik, Kuşadası Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyesi ve Fotoğrafçı Cem Arslan ve TFSF Temsilcisi Zafer Gazi Tunalı bulunmaktadır.  Ödüllerin; Birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL, üçüncüye 1000 TL, mansiyonlara 500 TL ve sergilemelere 100 TL ‘den oluştuğu yarışmanın sergi ve ödül töreni Kasım ayında gerçekleşecektir.

Geçtiğimiz yıllarda yurdun dört bir yanından binin üzerinden fotoğrafın katıldığı yarışmanın gördüğü ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun ve KUFSAD’ın katkılarıyla ulusal bazda üçüncüsü düzenlenen yarışmanın, Kuşadası ve çevresiyle ilgili Oda bünyesinde oluşturulan Fotoğraf Bankasına büyük katkı sağladığını ve bu yıl çocukların da katılımıyla, çocuk gözüyle Kuşadası’nı görmenin ve çocuklara aynı zamanda bir yaz aktivitesi yaşatmanın mutluluğunu yaşayacaklarını dile getirdi. Akdoğan, yarışmanın aynı zamanda Kuşadası turizmine de katkı sağlayacağını ifade etti.

Kuşadası Ticaret Odası III. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile ilgili katılım formu, şartname ve daha geniş bilgiye www.kuto.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.