Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

TİCARET ODASI’NDAN KUŞADASI TİCARETİNE KATKI DEVAM EDİYOR
blank

KUŞADASI TİCARET ODASI TARAFINDAN VERİLEN KOSGEB DESTEKLİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNE DEVAM EDEREK KENDİ İŞYERİNİ AÇAN GİRİŞİMCİLERE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

Kuşadası Ticaret Odası tarafından, geçtiğimiz aylarda verilen KOSGEB destekli girişimcilik eğitimini devam tamamlayarak sertifika alan girişimciler, kendi işyerlerini açmaya devam ediyor.

KOSGEB desteğinden yararlanarak kendi işyerini açan kursiyerlere bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde, Kaleiçi’nde Özgül Hız’ın sahibi olduğu Aisha butiğin açılışından sonra, bir başka kursiyer Esra Helvacıkara’da kendine has konseptiyle Şekerada Mutluluk Atölyesi’ni açtı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan, Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, KOSGEB müdürü Turgut Gözen tarafından gerçekleştirilen açılışta konuşan Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Girişimcilik Kursuna katılarak işyerini hizmete açan Esra Helvacıkara’yı kutladı ve bu tür kendine has tarzı olan işletmelerin çoğalmasından ve özellikle kadınların iş hayatına daha çok katılmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

50. Yıl caddesinde hizmete giren Şekerada Mutluluk Atölyesi’nin açılışına Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri Müslüm Yıldırım, Vedat Ali Talmaç, Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.