Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

GÜLTEKİN KILINÇ’TAN KUŞADASI TİCARET ODASI YÖNETİMİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
blank

Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, geçtiğimiz günlerde yapılan Ticaret Odası seçimlerinde güven tazeleyen Başkan Serdar Akdoğan ve Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kara, İl Genel Meclis Üyesi Metin Akar, Belediye Meclis Üyesi Tacettin Özden, Behçet Alp, Ak Parti İlçe Yönetiminden Ahmet Şengel, Mustafa Gökçe, Mustafa Ekiz, Cengiz Poyraz, Muhittin Turgu, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sarıgöz’de hazır bulundu.

Yeni Yönetimde tanıdık yüzlerin ağırlıkta olduğunu belirten Gültekin Kılınç, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle tanıştı ve Başkan Serdar Akdoğan’dan seçimlerle ilgili bilgi aldı.

HEDFİMİZ DENİZCİLİK LİSESİ’NDEN SONRA DENİZCİLİK FAKULTESİNİ KUŞADASI’NA KAZANDIRMAK

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Yönetim olarak hedeflerinin çıtayı daha yükseltmek ve Kuşadası ticari hayatı için kalıcı ve önemli çalışmalar yapmak olduğunu belirtti ve Kuşadası’na kazandırdıkları

Denizcilik Lisesi’nden sonra hedeflerinin Denizcilik Fakültesi açılması olduğunu belirtti. Ekonomik girdisi denizden gelen Kuşadası’nda akademik destekle balıkçılığın da gelişmesine katkı sağlamak istediklerini belirten Akdoğan bu konuda önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Ziyarette çarşılardaki esnafın en büyük sorunun gemi müşterilerinden yararlanamamak olduğunu ve bu konuda yönetim kurulu ile birlikte hedeflerinin, içinde Kaymakamlık , Belediye, Dernekler, ve esnafında olduğu Kurvaziyer Platformu oluşturarak aynı masada çözüm bulmak olduğunu belirten Akdoğan, bu konunun ciddi bir sorun teşkil ettiğini dile getirdi ve çarşılarda alışveriş yapılmamasının bir nedeninin de global krize bağlı alım gücünün düşmüş olması olduğunu belirtti.

Ziyarette ayrıca çarşılarda sezonun başlamasıyla birlikte seyyar satıcılar ve hanutçuluğun da büyük bir sorun teşkil ettiği ve güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiği de dile getirildi.

Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Müslüm Yıldırım, Vedat Ali Talmaç, İrfan Yiğit ve Suat Özdemir’in de hazır bulunduğu ziyaretin sonunda, Ticaret Odası Başkanlığının önemli bir misyon olduğunu belirten Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Başkan Serdar Akdoğan ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diledi ve yeni dönemde daha da başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandığını belirtti.