Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SERDAR AKDOĞAN KUŞADASI RADYO NET’TE CANLI YAYINA KATILDI
blank

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN, Radyo Net Fm & Radyo Maraton Fm Ortak Canlı Yayında, Dj Mesut Yanar’ın canlı yayın konuğu oldu.

Mesut Yanar’ın Serdar Akdoğan kimdir? sorusuna kısaca “25 yıldır ticaretin içinde olan hemşeriniz” cevabıyla başlayan söyleşi, Başkan Akdoğan’ın Türkiye’de Ticaret Odalarının işleyişi ve statüleri hakkında verdiği bilgilerle devam etti.

2005 yılında göreve geldiklerinde amaçlarının gördükleri eksikleri tamamlamak olduğunu ve ilk olarak fiziki şartları düzeltmeyi hedeflediklerini belirten Akdoğan, Yönetim Kurulu olarak bunu başardıklarını ifade etti. Kuşadası Ticaret Odası Yeni Hizmet Binasının sadece Kuşadası ve Aydın’da değil Ege Bölgesinde örnek gösterilebilecek görsel ve işlevsel anlamda ve nitelikte bir bina olduğunu, sadece üyelerine değil tüm Kuşadası esnafına, tacirine ve halkına hizmet verdiğini de belirtti.

Üyelerine, hem de tüm Kuşadalılara

hizmet veren SGK’nın, Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV), Kuşadası Otelciler Derneği,  Rehberler Derneği, Turizm ve Tanıtma Derneği ve Deniz Ticaret Odası’nın Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasında olduğunu ifade eden Akdoğan, ayrıca Ticaret Odası bünyesinde KOSGEB Temsilciliği olduğundan ve GEKA ile ilgili hizmetler de verildiğinden bahsetti ve yakın zamanda TSE’nin irtibat bürosunun da açılacağını söyledi.

Girişimcilik kursları ile Kuşadası ekonomisine büyük katkı

Gelen soru üzerine Kuşadası Ticaret Odası bünyesinde açılan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan girişimcilik kurslarından bahseden Akdoğan, kurslardan yararlanan 120 kişinin KOSGEB desteği ile Kuşadası ekonomisine 12.000.000 TL kazandıracağı ve ticari hayata hareketlilik getireceğini anlattı.

Daha sonra Ticaret Odası işleyişinden bahseden Akdoğan, Ticaret Odalarında her sektörün temsil ağırlığı ve bu sektörlerin komiteleri olduğunu, komitelerin sektörleri ile ilgili sorunları Yönetim Kurulu’na ve Meclise taşıdığını belirtti.  “Temsil kabiliyeti ve zamanı olan arkadaşların buralarda  görev alması gerekir “ sözleriyle röportaja devam eden Akdoğan, Ticaret Odası’nda seçildikten sonra hizmet edebilmenin önemli olduğunu, üyelerin bu işe zaman ayıracak kişileri seçmeleri gerektiğini vurguladı.

Tanıtım konusunda Ticaret Odası’nın alt yapısı çok kuvvetli

Kuşadası Ticaret Odası  tanıtım konusunda  neler  yapıyor sorusunu “en önem verdiğimiz konulardan birisi tanıtım” diye cevaplandıran Akdoğan; Göreve geldiklerinde ilk önce Kuşadası tanıtım filmi yaptırdıklarını, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katıldıklarını, 6000’e yakın en güzel Kuşadası fotoğrafları arşivinin Ticaret Odası bünyesinde olduğunu, tanıtım posterleri , broşürler ve bir çok dilde tanıtım CD’si  yaptırdıklarını söyledi ve bunların üyelerin kullanımına açık olduğunu vurguladı. Tanıtım konusunda Kuşadası Ticaret Odası kadar alt yapısı kuvvetli hiçbir kurumun olmadığını belirten Akdoğan, ayrıca 60 yıllık Kuşadası Turizm ve Tanıtma Derneği’ni canlandırarak sosyal medya  aracılığıyla da Kuşadası’nın tanıtımının yapıldığının altını çizdi.

Kuşadası Ticaret Odası Türkiye’de İlk 10’da

Kuşadası Ticaret Odası’nın güçlü bir kurum olduğunu ifade eden Serdar AKDOĞAN yapılan sosyal etkinliklerle ilgili de bilgi verdi ve Mesut Yanar’ın sorusu üzerine ,18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü kapsamında yakın bir geçmişte gerçekleşen  sergiyi Kuşadası’ndaki tüm okulların gezdiğini belirtti ve Kuşadası Ticaret Odası’nın yaptığı etkinliklerle Türkiye’deki  Oda/Borsalar içinde ilk 10’a girdiğini söyledi.

Üyelerle İletişim

Radyo Net Fm’de canlı yayın konuğu olan Serdar Akdoğan, Mesut Yanar’ın üyelerle iletişim konusundaki sorusu üzerine, 4000 adet basılan Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı’daki tüm üyelere dağıtılan Kuşadası Güvercin Dergisi ve ödüllü internet sitesi  www.kuto.org.tr’nin üyelerle iletişimin iki önemli ayağı olduğunu vurguladı ve mail ve sms yoluyla da üyelerle sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti.

Kuşadası Ticaret Odası Hizmet Kalitesi ve eğitimler

Ropörtajda  Ticaret Odası’nın hizmet kalitesinden bahseden Başkan Akdoğan, Kuşadası Ticaret Odası Hizmet Binasını yapmaktaki en temel amacın hizmet kalitesini artırmak olduğunu ifade etti ve kurumsallaşmaya çok önem verdiklerini belirtti. Bu noktadan hareketle, Ticaret Odası’nda bütün üyelere eşit hizmet verildiğini, üyelerin işlerini rahat bir ortamda çaylarını yudumlayıp, TV izlerken, hatta internet hizmetlerinden yararlanırken  çok kısa bir sürede hallettiklerini anlattı ve Üye memnuniyeti anketlerinden de bunun takdirle karşılandığını gördüklerini ifade etti.

Akdoğan,  Ticaret Odası’nın hizmetlerinin hepsinin bir bütün olduğunu, eğitimler, seminerler ve danışmanlık hizmetlerinin sürekli devam ettiğini, Beden Dilinden, Satış ve Pazarlama eğitimine, pırlanta ve kuyumculuk, ön muhasebe, emlakçılık, ingilizce gibi pek çok konuda sektörel eğitimler yaptıklarını, bütün bu eğitimlerin amacının ticari hayattaki hizmet kalitesinin arttırılması olduğunu belirtti.

Ticaret Odası Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan raporlara da çok önem verdiklerini ve sorunları içeren bu raporları çözüm önerileriyle birlikte ilgili icracı makamlara gönderdiklerini de anlatan Akdoğan;  özellikle tekstil sektörüne büyük zararı olan Çarşamba Pazarı’nın kaldırılması gerektiği konusunu bu raporlarda belirttiklerini anlattı ve Kruvaziyer yolcularının çarşılara inmesini sağlayacak çözüm önerileri olduğunu ve bu önerilerin uygulanmasının sağlanması gerektiğini de vurguladı.

Seçimlerde vakti olan, çalışabilecek kişiler aday olmalı

Ropörtajın sonunda, 1 Mayıs’ta yapılacak seçimler konusunda, bütün üyeleri oylarını kullanmaya  davet eden Akdoğan,  seçimlerde, seçimlerden sonra sektörün temsilcisi olabilecek ve  vakit ayırabilecek kişilerin aday olması gerektiğini belirtti. Kuşadası’ndan uzakta bu işlerin olmayacağının altını çizen Başkan Akdoğan, bütün Kuşadası esnafına ve tüccarına hayırlı ve bereketli bir sezon geçirmeleri dileğiyle sözlerini tamamladı.