Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

KU┼×ADASI T─░CARET ODASI Y├ľNET─░M KURULU BA┼×KANI SERDAR AKDO─×AN KU┼×ADASI RADYO NET’TE CANLI YAYINA KATILDI
blank

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar AKDO─×AN, Radyo Net Fm & Radyo Maraton Fm Ortak Canl─▒ Yay─▒nda, Dj Mesut Yanar’─▒n canl─▒ yay─▒n konu─ču oldu.

Mesut Yanar’─▒n Serdar Akdo─čan kimdir? sorusuna k─▒saca “25 y─▒ld─▒r ticaretin içinde olan hem┼čeriniz” cevab─▒yla ba┼člayan söyle┼či, Ba┼čkan Akdo─čan’─▒n Türkiye’de Ticaret Odalar─▒n─▒n i┼čleyi┼či ve statüleri hakk─▒nda verdi─či bilgilerle devam etti.

2005 y─▒l─▒nda göreve geldiklerinde amaçlar─▒n─▒n gördükleri eksikleri tamamlamak oldu─čunu ve ilk olarak fiziki ┼čartlar─▒ düzeltmeyi hedeflediklerini belirten Akdo─čan, Yönetim Kurulu olarak bunu ba┼čard─▒klar─▒n─▒ ifade etti. Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yeni Hizmet Binas─▒n─▒n sadece Ku┼čadas─▒ ve Ayd─▒n’da de─čil Ege Bölgesinde örnek gösterilebilecek görsel ve i┼člevsel anlamda ve nitelikte bir bina oldu─čunu, sadece üyelerine de─čil tüm Ku┼čadas─▒ esnaf─▒na, tacirine ve halk─▒na hizmet verdi─čini de belirtti.

Üyelerine, hem de tüm Ku┼čadal─▒lara

hizmet veren SGK’n─▒n, Ku┼čadas─▒ E─čitim ve Geli┼čtirme Vakf─▒ (KEGEV), Ku┼čadas─▒ Otelciler Derne─či,  Rehberler Derne─či, Turizm ve Tan─▒tma Derne─či ve Deniz Ticaret Odas─▒’n─▒n Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ hizmet binas─▒nda oldu─čunu ifade eden Akdo─čan, ayr─▒ca Ticaret Odas─▒ bünyesinde KOSGEB Temsilcili─či oldu─čundan ve GEKA ile ilgili hizmetler de verildi─činden bahsetti ve yak─▒n zamanda TSE’nin irtibat bürosunun da aç─▒laca─č─▒n─▒ söyledi.

Giri┼čimcilik kurslar─▒ ile Ku┼čadas─▒ ekonomisine büyük katk─▒

Gelen soru üzerine Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ bünyesinde aç─▒lan ve geçti─čimiz günlerde tamamlanan giri┼čimcilik kurslar─▒ndan bahseden Akdo─čan, kurslardan yararlanan 120 ki┼činin KOSGEB deste─či ile Ku┼čadas─▒ ekonomisine 12.000.000 TL kazand─▒raca─č─▒ ve ticari hayata hareketlilik getirece─čini anlatt─▒.

Daha sonra Ticaret Odas─▒ i┼čleyi┼činden bahseden Akdo─čan, Ticaret Odalar─▒nda her sektörün temsil a─č─▒rl─▒─č─▒ ve bu sektörlerin komiteleri oldu─čunu, komitelerin sektörleri ile ilgili sorunlar─▒ Yönetim Kurulu’na ve Meclise ta┼č─▒d─▒─č─▒n─▒ belirtti.  “Temsil kabiliyeti ve zaman─▒ olan arkada┼člar─▒n buralarda  görev almas─▒ gerekir “ sözleriyle röportaja devam eden Akdo─čan, Ticaret Odas─▒’nda seçildikten sonra hizmet edebilmenin önemli oldu─čunu, üyelerin bu i┼če zaman ay─▒racak ki┼čileri seçmeleri gerekti─čini vurgulad─▒.

Tan─▒t─▒m konusunda Ticaret Odas─▒’n─▒n alt yap─▒s─▒ çok kuvvetli

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒  tan─▒t─▒m konusunda  neler  yap─▒yor sorusunu “en önem verdi─čimiz konulardan birisi tan─▒t─▒m” diye cevapland─▒ran Akdo─čan; Göreve geldiklerinde ilk önce Ku┼čadas─▒ tan─▒t─▒m filmi yapt─▒rd─▒klar─▒n─▒, yurtiçi ve yurtd─▒┼č─▒ fuarlara kat─▒ld─▒klar─▒n─▒, 6000’e yak─▒n en güzel Ku┼čadas─▒ foto─čraflar─▒ ar┼čivinin Ticaret Odas─▒ bünyesinde oldu─čunu, tan─▒t─▒m posterleri , bro┼čürler ve bir çok dilde tan─▒t─▒m CD’si  yapt─▒rd─▒klar─▒n─▒ söyledi ve bunlar─▒n üyelerin kullan─▒m─▒na aç─▒k oldu─čunu vurgulad─▒. Tan─▒t─▒m konusunda Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ kadar alt yap─▒s─▒ kuvvetli hiçbir kurumun olmad─▒─č─▒n─▒ belirten Akdo─čan, ayr─▒ca 60 y─▒ll─▒k Ku┼čadas─▒ Turizm ve Tan─▒tma Derne─či’ni canland─▒rarak sosyal medya  arac─▒l─▒─č─▒yla da Ku┼čadas─▒’n─▒n tan─▒t─▒m─▒n─▒n yap─▒ld─▒─č─▒n─▒n alt─▒n─▒ çizdi.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Türkiye’de ─░lk 10’da

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’n─▒n güçlü bir kurum oldu─čunu ifade eden Serdar AKDO─×AN yap─▒lan sosyal etkinliklerle ilgili de bilgi verdi ve Mesut Yanar’─▒n sorusu üzerine ,18 Mart Çanakkale ┼×ehitlerini Anma günü kapsam─▒nda yak─▒n bir geçmi┼čte gerçekle┼čen  sergiyi Ku┼čadas─▒’ndaki tüm okullar─▒n gezdi─čini belirtti ve Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’n─▒n yapt─▒─č─▒ etkinliklerle Türkiye’deki  Oda/Borsalar içinde ilk 10’a girdi─čini söyledi.

Üyelerle ─░leti┼čim

Radyo Net Fm’de canl─▒ yay─▒n konu─ču olan Serdar Akdo─čan, Mesut Yanar’─▒n üyelerle ileti┼čim konusundaki sorusu üzerine, 4000 adet bas─▒lan Ku┼čadas─▒, Davutlar ve Güzelçaml─▒’daki tüm üyelere da─č─▒t─▒lan Ku┼čadas─▒ Güvercin Dergisi ve ödüllü internet sitesi  www.kuto.org.tr’nin üyelerle ileti┼čimin iki önemli aya─č─▒ oldu─čunu vurgulad─▒ ve mail ve sms yoluyla da üyelerle sürekli ileti┼čim halinde olduklar─▒n─▒ belirtti.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Hizmet Kalitesi ve e─čitimler

Ropörtajda  Ticaret Odas─▒’n─▒n hizmet kalitesinden bahseden Ba┼čkan Akdo─čan, Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Hizmet Binas─▒n─▒ yapmaktaki en temel amac─▒n hizmet kalitesini art─▒rmak oldu─čunu ifade etti ve kurumsalla┼čmaya çok önem verdiklerini belirtti. Bu noktadan hareketle, Ticaret Odas─▒’nda bütün üyelere e┼čit hizmet verildi─čini, üyelerin i┼člerini rahat bir ortamda çaylar─▒n─▒ yudumlay─▒p, TV izlerken, hatta internet hizmetlerinden yararlan─▒rken  çok k─▒sa bir sürede hallettiklerini anlatt─▒ ve Üye memnuniyeti anketlerinden de bunun takdirle kar┼č─▒land─▒─č─▒n─▒ gördüklerini ifade etti.

Akdo─čan,  Ticaret Odas─▒’n─▒n hizmetlerinin hepsinin bir bütün oldu─čunu, e─čitimler, seminerler ve dan─▒┼čmanl─▒k hizmetlerinin sürekli devam etti─čini, Beden Dilinden, Sat─▒┼č ve Pazarlama e─čitimine, p─▒rlanta ve kuyumculuk, ön muhasebe, emlakç─▒l─▒k, ingilizce gibi pek çok konuda sektörel e─čitimler yapt─▒klar─▒n─▒, bütün bu e─čitimlerin amac─▒n─▒n ticari hayattaki hizmet kalitesinin artt─▒r─▒lmas─▒ oldu─čunu belirtti.

Ticaret Odas─▒ Ar-Ge birimi taraf─▒ndan haz─▒rlanan raporlara da çok önem verdiklerini ve sorunlar─▒ içeren bu raporlar─▒ çözüm önerileriyle birlikte ilgili icrac─▒ makamlara gönderdiklerini de anlatan Akdo─čan;  özellikle tekstil sektörüne büyük zarar─▒ olan Çar┼čamba Pazar─▒’n─▒n kald─▒r─▒lmas─▒ gerekti─či konusunu bu raporlarda belirttiklerini anlatt─▒ ve Kruvaziyer yolcular─▒n─▒n çar┼č─▒lara inmesini sa─člayacak çözüm önerileri oldu─čunu ve bu önerilerin uygulanmas─▒n─▒n sa─članmas─▒ gerekti─čini de vurgulad─▒.

Seçimlerde vakti olan, çal─▒┼čabilecek ki┼čiler aday olmal─▒

Ropörtaj─▒n sonunda, 1 May─▒s’ta yap─▒lacak seçimler konusunda, bütün üyeleri oylar─▒n─▒ kullanmaya  davet eden Akdo─čan,  seçimlerde, seçimlerden sonra sektörün temsilcisi olabilecek ve  vakit ay─▒rabilecek ki┼čilerin aday olmas─▒ gerekti─čini belirtti. Ku┼čadas─▒’ndan uzakta bu i┼člerin olmayaca─č─▒n─▒n alt─▒n─▒ çizen Ba┼čkan Akdo─čan, bütün Ku┼čadas─▒ esnaf─▒na ve tüccar─▒na hay─▒rl─▒ ve bereketli bir sezon geçirmeleri dile─čiyle sözlerini tamamlad─▒.

 

 

 

 

 

    á á