Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLADI
blank

Kuşadası’ndaki girişimcilik potansiyelini artırmak amacıyla Kuşadası Ticaret Odası tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimleri başladı.

Kuşadası ticari hayatına hareket getirecek ve ekonomik girdi sağlayacak olan eğitimlerden kadın girişimciler ve kendi işini kurmak isteyenler olmak üzere, 4 grupta toplam 120 kişi yararlanıyor.

Toplamda 70’er saat eğitim görecek adaylar, girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve ögeleri, iş planı ögelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları, iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konularında 4 ayrı eğitmenden eğitim alacaklar ve eğitimlerin sonunda alacakları katılım belgesi ve hazırlayacakları iş planları ile KOSGEB desteklerinden yararlanabilecekler.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN, girişimciliğin ülke ekonomisi ve Kuşadası için çok önemli olduğunu, girişimcilik eğitimlerinin ardından sağlıklı ve uzun ömürlü işletmelerin kurularak işsizlikte azalma olacağını belirtti ve KOSGEB’in desteği nedeniyle ilçemize sıcak para girişinin olacağı ve bu işletmelerin kurulmasının ilçemizin emlak, inşaat, bilgisayar vb. gibi pek çok sektörünü de olumlu etkileyeceğini dile getirdi.

17 Nisan 2013 tarihine kadar devam edecek eğitimlerin sonunda katılımcılar düzenlenecek tören ile sertifikalarını alacaklar.