Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

150 METREKAREDEN 4500 METREKAREYE
blank

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, ba┼čkanl─▒k yapt─▒─č─▒ 8 y─▒l─▒n hesab─▒n─▒ vermeye Ticaret Odas─▒’n─▒n fiziki ┼čartlar─▒n─▒n geldi─či nokta ile ba┼člad─▒.

2005 y─▒l─▒nda görevi  devrald─▒klar─▒nda bir pasaj─▒n içinde 150 metrekarede hizmet ederken, bugün üyelerine 4500 metrekarede hizmet verdiklerini hat─▒rlatan Ba┼čkan Akdo─čan aç─▒klamas─▒na ┼čöyle devam etti;

Yönetim olarak 2005 y─▒l─▒nda görevi devrald─▒─č─▒m─▒zda bir pasaj─▒n ikinci kat─▒nda hizmet veriyorduk. Bugün ise Ku┼čadas─▒’nda, Ege bölgesinde il ve ilçelerde  örnek olabilecek bir binada 4500 metrekarede hizmetlerimize devam ediyoruz. Bugünlere gelmek, bu binay─▒ yapmak hiç de kolay olmad─▒.

Ku┼čadas─▒ tüccar─▒na yak─▒┼čan çok i┼člevli bu hizmet binas─▒n─▒ ilçemize kazand─▒rman─▒n mutlulu─ču ve gururunu ya┼č─▒yoruz. Çünkü bu bina zor ┼čartlar alt─▒nda, mevcut yönetim kurulu üyelerinin ┼čahsi kefaletleriyle, herkesin elini ta┼č─▒n alt─▒na koymas─▒yla hayata geçti.

Hizmet binam─▒z Ku┼čadas─▒ tüccar─▒na hizmet vermenin yan─▒ s─▒ra büyük bir ihtiyac─▒ kapatarak tüm Ku┼čadas─▒ halk─▒na da hizmet veriyor. Salonlar─▒m─▒zdan yediden yetmi┼če herkes yararlanabiliyor.

Bizler bu binay─▒ yaparak kamu bütçesinin do─čru kullan─▒m─▒yla neler yap─▒labilece─čini de

herkese göstermi┼č olduk.  Göreve geldi─čimizde hazineden al─▒nm─▒┼č ve yar─▒ paras─▒ ödenmi┼č olan arsan─▒n kalan ödemesini tamamlayarak  kullan─▒┼čl─▒ ve herkese hitap eden bir  bina yapmak için çal─▒┼čmalara ba┼člad─▒k. Ancak o tarihlerde k─▒s─▒tl─▒ bütçemizle bu imkans─▒z gibi görünse de, zoru ba┼čard─▒k. Kamu paras─▒n─▒ do─čru kullanarak, kendi ki┼čisel kefaletlerimizle, bankadan al─▒nan kredilerle ve s─▒k─▒ pazarl─▒klar neticesinde bölgenin en i┼člevsel ve kaliteli binas─▒n─▒ Ku┼čadas─▒’na ve Ku┼čadal─▒lara kazand─▒rd─▒k.

Bazen bize hayal görüyorsunuz dendi ama bu hayalimizi gerçekle┼čtirdik ve s─▒k─▒nt─▒l─▒ günlerimizi atlatt─▒k. Bu gün kredilerin ödendi─či, borçsuz, kaliteli hizmetin birinci s─▒rada yer ald─▒─č─▒, fiziki ko┼čullar─▒ çok iyi olan ve bu fiziki ko┼čullar─▒ üyeleriyle payla┼čan bir oday─▒z.

2009 y─▒l─▒ndan beri hizmet verdi─čimiz 4500 m2 kullan─▒m alan─▒na sahip binam─▒zda hizmet kat─▒, 300 ki┼čilik konferans salonu, dershane, 75 ki┼čilik meclis toplant─▒ salonu, sergi alan─▒ ve restaurant─▒m─▒z ile kaliteli hizmetin yan─▒s─▒ra e─čitim, panel, seminer ve konferanslarda ilk akla gelen kurum haline geldik.

Bu güne kadar 300 ki┼čilik konferans salonumuzda y─▒lda ortalama 40 etkinli─če, e─čitim salonumuzda y─▒lda ortalama 15 e─čitime ve sergilere ev sahipli─či yapt─▒─č─▒m─▒z binam─▒zdan yakla┼č─▒k 30 000 ki┼či yararlanm─▒┼č bulunuyor.

E┼čit davran─▒lan ve her konuda dan─▒┼čmanl─▒k hizmeti de alan üyelerimiz odam─▒za geldi─činde hizmet kat─▒nda i┼člemlerinin bitmesini beklerken, 5 y─▒ld─▒zl─▒ otel konforunda çay─▒n─▒, kahvesini yudumluyor, televizyonunu seyredebiliyor ve internet hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Biz yönetim olarak bütün bu hizmetlerimizin yan─▒nda Üyelerinin ç─▒karlar─▒n─▒ gözeterek  SGK Merkez Müdürlü─čü’nün Ku┼čadas─▒’na gelmesine öncülük ettik ve tüm sivil toplum örgütleri ve meslek derneklerine kap─▒m─▒z─▒ açarak onlar─▒ da binam─▒z çat─▒s─▒ alt─▒nda toplad─▒k. Bugün hizmet binam─▒zda SGK merkez Müdürlü─čü’nün yan─▒ s─▒ra Deniz Ticaret Odas─▒, Otelciler B─░rli─či (KODER), KEGEV, Ku┼čadas─▒ Turizm ve Tan─▒tma Derne─či ve Rehberler Derne─či’de faaliyetlerini sürdürüyor.

150 metrekareyken devrald─▒─č─▒m─▒z ve bugün neredeyse her üye ba┼č─▒na 1,5 metrekare kullan─▒m alan─▒ dü┼čen hizmet binam─▒z─▒n i┼člevselli─či sayesinde ben ve yönetim kurulum  üye ç─▒karlar─▒n─▒ ve hizmet kalitesini en üst düzeyde tutarak çal─▒┼čmalar─▒m─▒za devam ediyoruz.

 

Serdar AKDO─×AN

Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒

 

 

 

 

á á