Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

TRT BELGESEL KANALI KRUVAZİYER TURİZMİ HAKKINDA SERDAR AKDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ
blank

TRT Belgesel Kanalında yayınlanan “Buluşma Noktası Türkiye” programına canlı yayında bağlanan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, kruvaziyer turizmi konusunda soruları cevaplandırdı.

Hafta içi hersabah 10:00-11:00 saatleri arasında, Tarık Yenen’in sunumuyla yayınlanan programa telefon bağlantısı ile katılan Akdoğan, Kuşadası’nda iyi bir sezon beklendiğini belirtti.

KUŞADASI’NDA REZERVASYONLAR ÇOK İYİ DURUMDA

Kuşadası’nda kruvaziyer turizmi, sezon öncesi ticari beklentiler ve Kuşadası’nda turizmin çeşitlenmesi ile ilgili soruları cevaplandıran Akdoğan;

Kruvaziyer turizmi ve Limanımız hayati önem taşıyan, ciddi gelir sağlayan bir kapımız. İlk gemiler mart ayında başlıyor. 3 Martta ilk gemimiz geldi. Bunlar daha çok charter tarzında gemiler ama bu gemilerin gelişi sezona başladığımızın işareti. Esnafımız tam hazır değil, ama programa göre Kuşadası kısa süre içerisinde daha hazır hale gelecek ve yüksek sezona hazır girecek.

2013 yılında konaklamalı turizmde de, kruvaziyerlerde de rezervasyonlar  şu an oldukça iyi görünüyor.

Çin tarafında açılan yeni destinasyonlardan dolayı tüm Türkiye’de ki diğer limanlarda olduğu gibi Kuşadası’nda da gemilerde biraz azalma var ama yine de iyi bir sezon bekliyoruz. Bu yılın geçtiğimiz yıldan daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Kuşadası’nda kruvaziyer turizmin yanı sıra konaklamalı turizm de oldukça önem taşıyor ve bu yıl konaklamalı turizmde de rezervasyonlar çok iyi durumda. Bir de bitmek üzere olan Kongre Merkezimiz var.  Her zaman söylüyorum, Kongre Merkezi Kuşadası’nın ikinci limanı olacak. Açıldığında Kuşadası’nın, Kongre Turizminde de marka haline geleceğine inanıyorum. Dedi.

Mart ayında Kuşadası Limanına 15 Kruvaziyer gemi gelmesi bekleniyor.