Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

SERDAR AKDO─×AN’DAN A├çIKLAMA; 5. MECL─░S D├ľNEM─░ HEDEFLER─░M─░Z─░ GER├çEKLE┼×T─░RD─░K
blank

Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan 2009-2012 Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ 5. Meclis Dönemi hedeflerini gerçekle┼čtirdiklerini belirtti ve konuyla ilgili aç─▒klama yapt─▒;

KU┼×ADASI T─░CARET ODASI ÇOK ─░Y─░ NOKTADA

2009 Y─▒l─▒nda yeniden görev ald─▒─č─▒m─▒z Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ 5. Meclis Dönemine, hedefler koyarak ba┼člad─▒k. ─░lk meclis toplant─▒lar─▒m─▒z─▒n ard─▒ndan komite ba┼čkanlar─▒ ile yapt─▒─č─▒m─▒z toplant─▒larda, kendi sektörleri ile ilgili gözlemledikleri sorunlar ve çözüm önerileri do─črultusunda, 5. Meclis dönemindeki 4 y─▒ll─▒k görev süremizdeki hedeflerimizi belirledik ve yönetim kurulumuz ile birlikte bu do─črultuda çal─▒┼čmalar yapt─▒k. 5. Meclis döneminin sonuna yakla┼čt─▒─č─▒m─▒z bu günlerde, geriye dönüp bakt─▒─č─▒m─▒zda E─čitim, Ticari Planlama, Tan─▒t─▒m, Üyelerle ─░li┼čkiler, Toplam Kalite ve Verimlilik ve Marka Kent Ku┼čadas─▒ ana ba┼čl─▒klar─▒ alt─▒nda toplad─▒─č─▒m─▒z hedeflerimizi gerçekle┼čtirdi─čimizi görüyoruz.

E─×─░T─░MLER─░M─░Z ÜYELER─░M─░Z VE A─░LELER─░NE I┼×IK TUTTU

Hedeflerimizin ba┼č─▒nda gelen e─čitim konusunda, geçen 4 y─▒lda çok yol ald─▒k. Ayr─▒ca

e─čitimlerimizden ve düzenledi─čimiz seminer, konferans ve paneller’den  üyelerimizin yan─▒ s─▒ra üyelerimizin aileleri de yararland─▒. Pek çok konuda düzenledi─čimiz etkinliklerimizin yan─▒ s─▒ra di─čer kurumlar ve derneklerle ortak e─čitimler de gerçekle┼čtirdik. G─▒da Tar─▒m ve Hayvanc─▒l─▒k Bakanl─▒─č─▒ Ayd─▒n ─░l Müdürlü─čü i┼čbirli─čiyle düzenledi─čimiz ücretsiz sertifikal─▒ g─▒da hijyen e─čitimi, Ayd─▒n ─░l Sa─čl─▒k müdürlü─čü i┼čbirli─čiyle düzenledi─čimiz sertifikal─▒ ilk yard─▒m ve Emlakç─▒lar Derne─či ile birlikte düzenledi─čimiz emlakç─▒l─▒k kurslar─▒m─▒z halen devam ediyor.

2009 Y─▒l─▒nda ta┼č─▒nd─▒─č─▒m─▒z yeni hizmet binam─▒z─▒n ko┼čullar─▒n─▒n da elvermesiyle, ayn─▒ zamanda toplant─▒lar─▒n merkezi haline gelen odam─▒zda, ayn─▒ anda 3 ayr─▒ salonda toplant─▒lar düzenleyip, e─čitimler verilebilmekteyiz. Ayr─▒ca salonlar─▒m─▒zdan tüm Ku┼čadas─▒ halk─▒ da yararlanabiliyor. Bugüne kadar odam─▒zda düzenlenen çe┼čitli etkinliklerden 20 000 ki┼či yararlanm─▒┼č bulunuyor.

KU┼×ADASI’NIN T─░CAR─░ ENVANTER─░N─░ ÇIKARTTIK

Üzerinde önemle durdu─čumuz bir ba┼čka konu olan ve Ku┼čadas─▒’n─▒ ve ticari hayat─▒n─▒ yak─▒ndan ilgilendiren “T─░CAR─░ ENVANTER” raporunu haz─▒rlad─▒k ve gerekli yerlere ilettik.  Odam─▒z Ar-Ge biriminin ticari planlamaya altyap─▒ olu┼čturmak amac─▒yla haz─▒rlad─▒─č─▒ ticari envanter çal─▒┼čmas─▒n─▒ her y─▒l güncelliyoruz ve ilgili kurumlara iletmeye devam ediyoruz.  Önemli olan ilgili kurumlar─▒n dikkate alarak bu konuda ad─▒mlar atmas─▒.

Ar-Ge birimimizin çe┼čitli konularda haz─▒rlad─▒─č─▒ raporlar da Ku┼čadas─▒’na ve ticari hayat─▒na ─▒┼č─▒k tutuyor.  Komitelerden gelen sorunlar do─črultusunda haz─▒rlad─▒─č─▒m─▒z ve çözüm önerileriyle birlikte ilgili kurumlara iletti─čimiz bu raporlar─▒n dikkate al─▒narak hayata geçmesinin çok önemli oldu─čunun bir kez daha alt─▒n─▒ çizmek istiyorum. Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ güçlü bir kurum olmas─▒na ra─čmen görev ve yetki s─▒n─▒rlar─▒ belli. Bu s─▒n─▒rlar do─črultusunda çal─▒┼čmalar─▒n─▒ yap─▒yor. Bu çal─▒┼čmalar─▒ ilgili kurumlar─▒n dikkate almas─▒ Ku┼čadas─▒’nda ticaret yapan ve buradan ekmek yiyen herkesin yarar─▒na olacakt─▒r.

S─▒k s─▒k gündeme getirdi─čimiz Ku┼čadas─▒ ticari hayat─▒n─▒n dar bir alana s─▒k─▒┼čmas─▒ da en k─▒sa zamanda çözüm bulunmas─▒ gereken konulardan birisi. Bu konuyla ilgili haz─▒rlad─▒─č─▒m─▒z semt pazarlar─▒ raporu gerekli yerlere iletilmi┼č bulunuyor. Her zaman söyledi─čim gibi “öncelikle ya┼čamaktan keyif alaca─č─▒m─▒z bir Ku┼čadas─▒”  yaratmal─▒y─▒z. Bunun için de en ba┼čta ticari planlaman─▒n gerçekle┼čmesi gerekiyor. Ama Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ bunu tek ba┼č─▒na gerçekle┼čtiremez, herkesin elini ta┼č─▒n alt─▒na koymas─▒ gerekiyor.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, 5. Meclis Dönemi Hedefleri aras─▒nda olan Ku┼čadas─▒’n─▒n tan─▒t─▒m─▒ konusundaki hedeflerini de gerçekle┼čtirdiklerini belirtti ve aç─▒klamas─▒na devam etti;

TANITIM KONUSUNDA C─░DD─░ B─░R ALTYAPI OLU┼×TURDUK

Göreve geldi─čimiz ilk günden itibaren tan─▒t─▒m çal─▒┼čmalar─▒na a─č─▒rl─▒k verdik. Haz─▒rlatt─▒─č─▒m─▒z Ku┼čadas─▒ tan─▒t─▒m filmi halen belediye taraf─▒ndan da yurtiçi yurtd─▒┼č─▒ fuarlarda kullan─▒l─▒yor. Oda olarak yapt─▒rd─▒─č─▒m─▒z foto─čraf çekimlerinin yan─▒s─▒ra, düzenledi─čimiz foto─čraf yar─▒┼čmalar─▒yla ciddi bir foto─čraf ar┼čivi ve tan─▒t─▒m ad─▒na altyap─▒ olu┼čturduk. Çe┼čitli dillerde haz─▒rlatt─▒─č─▒m─▒z bro┼čür, afi┼č ve cd’lerimizden tüm üyelerimiz yararlanabiliyor. Y─▒lda yurtiçi ve yurtd─▒┼č─▒ 15 fuara kat─▒l─▒m sa─člad─▒k. Ayr─▒ca Ku┼čadas─▒ Turizm ve Tan─▒tma Derne─či’ne verdi─čimiz destekle de amac─▒m─▒z Ku┼čadas─▒’n─▒ tüm dünyada sosyal medya arac─▒l─▒─č─▒yla tan─▒tmak.  

ÜYELER─░M─░Z─░N ─░┼×YERLER─░NE G─░REB─░L─░YORUZ

Serdar Akdo─čan, aç─▒klamas─▒n─▒n devam─▒nda üyelerle ileti┼čim konusundaki çal─▒┼čmalar─▒ anlatt─▒;

Bu y─▒l 3 ya┼č─▒n─▒ dolduran dergimiz Ku┼čadas─▒ Güvercin ile odam─▒za ba─čl─▒ tüm i┼čyerlerine giriyor, odan─▒n çal─▒┼čmalar─▒ ve çe┼čitli konularda bilgiler verebiliyoruz. Bask─▒ adedi ve kalitesiyle bölgenin en iyi dergisi olan ve di─čer oda ve borsalara da yollanan Ku┼čadas─▒ Güvercin, ayn─▒ zamanda ilçemizin tan─▒t─▒m─▒n─▒ da yap─▒yor.

Mail grubumuz,  sms sistemimiz ve ödüllü web sitemiz arac─▒l─▒─č─▒yla da ileti┼čim kurdu─čumuz üyelerimiz için bu dönem yeni bir hizmet daha ba┼člatt─▒k. Yay─▒n hayat─▒na ba┼člayan isrehberim.org ile i┼čverenleri ve i┼č arayanlar─▒ bulu┼čturuyoruz. Bu siteyle amac─▒m─▒z, üyelerimizin personel bulmas─▒n─▒ kolayla┼čt─▒rmak. Biz de personel bulmak için bu siteyi kullan─▒yoruz.

Ayr─▒ca oda hizmet binam─▒zdaki fiziki ┼čartlar─▒n düzelmesiyle de üyelerimiz, Ticaret Odas─▒’n─▒n hizmetlerinden daha fazla yararlanabiliyorlar.

ODAMIZIN H─░ZMET KAL─░TES─░ BELGEL─░

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’n─▒n kalite ve verimlilik konusuna öncelik verdi─čini aç─▒klayan Akdo─čan sözlerini ┼čöyle sürdürdü; Ticaret yapan herkesin dikkate almas─▒ gereken toplam kalite ve verimlilik konusu, odam─▒z─▒n iç i┼čleyi┼činde her zaman önceli─čimiz oldu ve bu do─črultuda personelimize yönelik e─čitim programlar─▒m─▒z─▒n devam etmesi sonucu odam─▒z TSE belgesi ald─▒.

Avrupa odalar─▒ ile uyum içerisinde olabilmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birli─či taraf─▒ndan ba┼člat─▒lan Akreditasyon sisteminde, 6. Dönem Akreditasyon Belgesine sahip 84 oda ve borsadan biri de Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ oldu. Halen 131 oda ve borsa bu belgeye sahip.

HAYALLER─░M─░Z DEVAM ED─░YOR

Serdar Akdo─čan aç─▒klamas─▒n─▒n sonunda;
Ben ve yönetim kurulum 5. Meclis döneminde göreve geldi─čimiz günden itibaren planlad─▒─č─▒m─▒z hedeflere ula┼čt─▒k ama önümüzde Ku┼čadas─▒’n─▒n ve ticari hayat─▒n─▒n önünü açacak, hayata geçirmeyi planlad─▒─č─▒m─▒z yeni hedeflerimiz var. Hayal gördü─čümüzü söyleyenlere ra─čmen gerçekle┼čtirdi─čimiz hayallerimizin yan─▒ s─▒ra, gerçekle┼čtirmeyi planlad─▒─č─▒m─▒z yeni hayallerimiz var. Oda olarak amac─▒m─▒z ilçemizin ticaretinin kalk─▒nmas─▒yla birlikte sosyal ve kültürel hayat─▒na da katk─▒da bulunmak. Tüm bunlar için yetki s─▒n─▒rlar─▒m─▒z dahilinde çal─▒┼čmalar yürüttük ,  ilçemizin yarar─▒na olacak her platformda yerimizi ald─▒k ve çal─▒┼čmalar─▒m─▒za devam edece─čiz. Dedi.

 

 

 

    á á