Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

ANADOLU EXPO 3. CANLI HAYVAN FUARI KOMER’DE BAŞLADI
blank

Anadolu Expo 3. Canlı Hayvan Fuarı Kuşadası Efes Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Sektördeki teknolojik gelişmelerin, büyük ve küçükbaş hayvanların görücüye çıktığı fuarın açılışına protokol, kurumlar, çok sayıda sektör temsilcisi ve Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş katıldı.

Aynı zamanda 4. Ulusal Süt Zirvesinin de yapılacağı, Türkiye’nin ilk ve tek canlı hayvan fuarı olma özelliği taşıyan fuar, açılış konuşmalarının ardından  kurdele kesimi ile başladı. Geçtiğimiz yıl Kuşadası Efes Kongre Merkezinde ilk kez düzenlenen ve doğrudan sektörü ilgilendiren, aynı zamanda sektöre olumlu katkıları olan sonuçların çıktığı fuar ve süt zirvesinin bu yıl da oldukça verimli geçmesi bekleniyor.

Platform Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 4 gün sürecek olan fuar, en verimli besi sığırı yarışması, açık arttırma ile satışlar, melez ırkın sergilenmesi ve yarıştırılması ve Aydın ili keçi güzellik yarışması gibi düzenlenecek etkinliklerle renkli görüntülere de sahne olacak.

Ulusal ve uluslararası düzeyde gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe önde gelen firmaları bir araya getiren Anadolu Expo 3. Canlı Hayvan Fuarı 03-06 Kasım 2016 tarihlerinde, Kuşadası Efes Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere açık olacak.