Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI 5. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI
blank

Kuşadası Ticaret Odası’nın düzenlediği ve bu yıl “24 Saat Yaşayan Kuşadası” temasıyla 5. Kez start veren Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na (TFSF) bağlı olarak online düzenlenen yarışmaya yurdun dört bir yanından yüzlerce eser katıldı ve katılan eserler jüri üyeleri tarafından tek tek incelenerek dereceye giren, özel ödül ve sergileme alan fotoğraflar seçildi.

24 Saat Yaşayan Kuşadası ana başlığındaki yarışmada; İzmir’den Barış Barlas katıldığı eserle birinci olurken, Aydın’dan Yılmaz Topçu ikinci, Bursa’dan Gürsel Egemen Ergin üçüncü oldu. İstanbul’dan Nevzat Yıldırım ve Aydın’dan Eser Paşa’nın iki eseriyle mansiyon aldığı yarışmada, Yaz ve Turizm Özül Ödülüne Bursa’dan Ali Rıza Özer, Yiyecek-İçecek-Alışveriş Özel Ödülüne İzmir’den Hasan Uçar layık görülürken, Kuşadası ve Gece Yaşamı Özel Ödülü ise uygun fotoğraf bulunmaması nedeniyle verilmedi ve bu nedenle 20 adet olan sergileme ödülü jüri kararıyla 21 adede çıkarıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Birinci, İFOD - Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, Kuşadası Ticaret Odası Disiplin Kurulu ve Belediye Meclis Üyesi- fotoğrafçı Cem ARSLAN, KUFSAD başkanı-fotoğraf sanatçısı Levent Köylü’nün jüri olduğu ve TFSF temsilcisi Zafer Gazi Tunalı’nın denetiminde gerçekleşen yarışmaya, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun da katkı ve duyuruları ile ilgi oldukça fazla oldu.

21 Eserin de sergilemeye layık görüldüğü Kuşadası Ticaret Odası 5. Ulusal Fotoğraf Yarışmasında derece alanları kutlayan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; Türkiye’nin her köşesinden Kuşadası ile ilgili fotoğrafların gelmesinden ve aynı zamanda Kuşadası’na ilginin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kuşadası’nın tanıtımına çok önem verdiklerini ve kötü giden sezonda, Oda olarak özellikle sosyal medya üzerinde yapılan tanıtımlarda kullanılan fotoğrafların binlerce beğeni aldığını belirten Akdoğan “Odamız tarafından bu yıl 5.si gerçekleşen fotoğraf yarışmamızın Kuşadası’nın tanıtımı ve Odamız bünyesindeki fotoğraf bankası için önemi çok büyük. Türkiye’nin her yerinden katılan, ilgi gösteren herkese Kuşadası Ticaret Odası yönetimi olarak teşekkür ederiz” dedi.

Kuşadası Ticaret Odası 24 Saat Yaşayan Kuşadası temalı 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye

girenler:

 

1.lik Ödülü / Barış BARLAS - İzmir

2.lik Ödülü /  Yılmaz TOPÇU - Aydın

3.lük Ödülü / Gürsel Egemen ERGİN – Bursa

Mansiyon / Eser PAŞA - Aydın

Mansiyon / Eser PAŞA - Aydın

Mansiyon / Nevzat YILDIRIM – İstanbul

Yaz Ve Turizm Özel Ödülü / Ali Rıza ÖZER - Bursa

Yiyecek-İçecek-Alışveriş Özel Ödülü / Hasan UÇAR – İzmir

SERGİLEMELER (Alfabetik)

Arzu İBRANOĞLU - Kocaeli

Belma ARSLAN - Muğla

Berkant AKBACAK - Aydın

Caner BAŞER - Aksaray

Can YÜCEL - İzmir

Can YÜCEL - İzmir

Cihan KARACA - Aydın

Enes Yasin BAY - Aydın

Ercan DEVECİ - İstanbul

Eser PAŞA - Aydın

Gürsel Egemen Ergin - Bursa

Mehmet ÖZTÜRK - Aydın

Oğuz İPÇİ - Konya

Oğuz İPÇİ - Konya

Oğuz Miraç SÖNMEZ - Denizli

Seçkin YENİCİ - Aydın

Selda ERTİN - Aydın

Selda ERTİN - Aydın

Sinan KILIÇ - İzmir

Sinan KILIÇ - İzmir

Yılmaz TOPÇU - Aydın