Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

6736 SAYILI KANUN HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KUTO’DA YAPILDI
blank

6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında bilgilendirme toplantısı Kuşadası Ticaret Odası konferans salonunda yapıldı.

Aydın Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemil Müsevitoğlu ve Gelir İdaresi Grup Müdürü Yusuf İpekçi’nin konuşmacı olarak katıldığı toplantıya Kuşadası Vergi Dairesi Müdürü Ayten Çakmak, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Başkan Yardımcısı Namık Kemal Daylan, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Semih Arcan, mali müşavirler ve vergi mükellefleri katıldı.

Aydın Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemil Müsevitoğlu’nun açılış konuşmasının ardından söz alan Gelir İdaresi Grup Müdürü Yusuf İpekçi, vatandaşların kamuya olan borç yükünün azaltılarak taksitler halinde ödenmesine imkan verilmesi ve vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasına yönelik olan Kanuna genel bakış, kapsamları ve bu kapsama giren ve girmeyen alacaklar, SGK ve diğer kurum alacakları, Kanun kapsamında yapılandırma imkanına sahip meslek kuruluşları alacakları konularında bilgiler verdi.

Kesinleşmiş kamu alacaklarında hesaplamaları, Kanundan yararlanma şartları, başvuru, taksit sayısı, ödeme süreleri ve peşin ödeme avantajları hakkında da bilgiler veren İpekçi’nin konuşmasının ardından toplantı, katılımcıların sorularıyla devam etti.

Oldukça yararlı geçen ve katılımcıların sorularına cevap buldukları toplantının sonunda Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Aydın Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemil Müsevitoğlu,  Gelir İdaresi Grup Müdürü Yusuf İpekçi ve Kuşadası’nda göreve yeni başlayan Kuşadası Vergi Dairesi Müdürü Ayten Çakmak’a birer Kuşadası Prestij Kitabı hediye etti.