Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TANITIMDA KUŞADASI GÜVERCİN İLE UÇUYOR
blank

KUŞADASI TİCARET ODASI’NIN, KUŞADASI’NIN TANITIMI AMACIYLA OLUŞTURDUĞU KUŞADASI GÜVERCİN İSİMLİ SOSYAL MEDYA HESABINDA TAKİPÇİ SAYISI 200.000’E ULAŞTI.

Kuşadası Ticaret Odası, kötü başlayan ve ülkemizin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle kötü giden sezon öncesi başladığı tanıtımlara hız kesmeden devam ediyor.

Kuşadası’nın coğrafi avantajı nedeniyle özellikle iç pazara yönelik tanıtım çalışmalarını ağırlıklı olarak sürdüren Ticaret Odası’nın, günümüzün en popüler tanıtım aracı olan sosyal medyadaki Kuşadası Güvercin isimli facebook ve instagram hesapları, neredeyse Kuşadası nüfusunun 2 katı olan 200.000 takipçi sayısına ulaştı.

Tanıtımların sezon başından itibaren meyvelerini vermeye başladığı sosyal medya hesapları, geçmiş yıllarda turizmin başkenti olan Kuşadası’nın güzelliklerini hatırlatmada büyük rol oynuyor.

Yapılan tanıtımlarla ilgili bilgi veren Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; sosyal medya hesaplarının ulaştığı rakamlardan büyük mutluluk duyduklarını söyledi ve 200.000 rakamına ulaşan facebook hesabının her gün hızlı bir şekilde arttığını belirtti.

Ticaret Odası’nın yaptığı tanıtımlarla Kuşadası için en faydalı işi yaptığını dile getiren Akdoğan; 2015’den bu yana, 2016 sezonu için iç ve dış pazara yönelik çok büyük bir tanıtım kampanyası yürütüyoruz.  Kuşadası’nın tanıtımına yönelik, çeşitli konu başlıklarında hazırlattığımız mini videoları bu hesaplardan yayınlayarak ilgiyi sürekli olarak arttırıyoruz. Kuşadası Güvercin ismiyle açılan tüm sosyal medya hesaplarımızda toplam etkileşim sayısı ise 24 milyonu aşmış durumda. Google Adwords’e verdiğimiz reklamlar ve instagram hesaplarımızla ulaştığımız kişi sayısı çok fazla ve yeniden Kuşadası isminin hatırlanması açısından, bunun önemi çok büyük. Kuşadası, iç pazar ve coğrafi açıdan da çok avantajlı. Arabayla bize ulaşabilecek yakın mesafede 15.000.000 nüfus yaşıyor. Bu nedenle de ilçemizde haftasonları yerli pazarda bir hareketlilik yaşanıyor. Ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda ve kötü giden bu sezonda tüm bunları çok iyi değerlendirmeliyiz. Dedi ve Kuşadası Güvercin facebook hesabının 200.000 takipçisine çok teşekkür ederek, yakın bir zamanda takipçileri çeşitli sürprizlerin beklediğini de sözlerine ekledi.