Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI BAŞKANI SERDAR AKDOĞAN GEMİLERİN İPTALİNİ DEĞERLENDİRDİ
blank

Türkiye’nin en çok yolcu girişi yapan kruvaziyer limanlarından olan Kuşadası limanında son günlerde gerçekleşen iptallerle ilgili konuşan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; ülkemizin içinde bulunduğu koşullardan kaynaklanan bazı iptaller olduğunu, ama panik yapmadan çözüm bulmak gerektiğini söyledi.

Akdoğan; Kuşadası Ege Ports Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör’den konuyla ilgili aldığı bilgiye göre aynı firmaya ait 3 geminin toplam 52 seferinin iptal olduğunu söyledi. Akdoğan; bunun 72 000 yolcu demek olduğunu ve iptallerin güvenlik endişesinden çok, kruvaziyer firmalarının pazarlama stratejisinden kaynaklandığını söyledi.

Güngör’den aldığı bilgiye göre özellikle Alman firmalarından iptaller olmadığını belirten Akdoğan, tüm dünyanın gelişmeleri medyadan izlediğini ve özellikle cruise yolcularının gelişmelerden doğrudan etkilendiğini söyledi.  Akdoğan, Kuşadası Limanına 2016 sezonu için iptallere rağmen 500 000 turist beklendiğini sözlerine ekledi.

En büyük gelir kapısı turizmden olan Kuşadası için, Kuşadası Ticaret Odası olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Akdoğan, “ülke genelindeki gelişmeler ne yazık ki dış pazarı etkiliyor. Ama biz Kuşadası olarak son yıllarda iç pazarda geçtiğimiz yükselişi sürdürmeli ve bu alanda çalışma yapmalıyız. İç pazara yönelik tanıtım çalışmalarına önem vermeliyiz” dedi ve Ticaret Odası olarak bu konuda çalışmalarına başladıklarına söyledi.