Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

ULU ÖNDER ATATÜRK ARAMIZDAN AYRILIŞININ 77. YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI
blank

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77. Yıl dönümünde Kuşadası’nda düzenlenen törenle anıldı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Garnizon Komutanı Yarbay Bülent Şahin, Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Meclis Katip Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Faik Alp, Meclis Üyesi Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Ali Talmaç, Disiplin Kurulu üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Cem Arslan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende, saat 09:05’te siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. Yıl dönümü anma törenleri, Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kongre Salonunda düzenlenen anma programı ile devam etti.