Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI’NDA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
blank

En büyük ekonomik girdisi turizmden olan Kuşadası’nda, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Atatürk Meydanı’nda gerçekleşen resmi açılış törenine Protokol üyeleri, kurum temsilcileri, turizm örgütleri, öğrenciler ve Kuşadası Halkı katıldı.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş ve Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yiğit’in de hazır bulunduğu törende TÜRSAB başkan Yardımcısı Gökhan Aydın, ADÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Osman Çolakoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ve Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy birer konuşma yaptı.

Limanda bulunan gemilerden inen turistlerin  de yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy; yapılan törenin amacının turizme dikkat çekmek, Ülkemiz için çok önemli olan turizmin sorunları, ihtiyaçları ve durumunu ortaya koymak olduğunu söyledi ve turizmin sadece yaz aylarını değil, yılın 12 ayını kapsadığını belirtti. Tarih boyunca insanların yaşadığımız bu topraklara gelebilmek ve bu bölgede yaşamak için gayret sarfettiğini söyleyen Aksoy konuşmasında, turizm sezonundan iyi sonuç almak ve daha hazırlıklı olmak için yapılan yol, tadilat ve tüm çalışmaların sezon öncesinde yetişmesinin önemine de değindi.

Konuşmalar sonrasında tören, halk oyunları gösterileri ile sona erdi. Turizm haftası kapsamında etkinlikler Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek.