Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI’NDA ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI ŞEHİTLER ANILDI
blank

 

Bir asır önce, büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı, Kuşadası’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı, şehitler anıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında, Gazibeğendi mevkiinde düzenlenen etkinliğe Kuşadası protokolü, gaziler, şehit ve şehit aileleri, askerler, öğretmen ve öğrenciler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan ve Meclis Başkanı Mahmut Öztaş’ın da hazır bulunduğu Gazibeğendi mevkiindeki etkinlikler, resmi çelenk koyma töreni ile başladı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Kuşadası Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Sezginer’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Gazibeğendi’deki törenler, öğrencilerin şiir okumasıyla sona erdi.

Şehitlik ziyareti ve Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği ziyareti ile devam eden etkinlikler, Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, okul öğrencilerinin sahnelediği ve ayakta alkışlanan oyunu sergilemeleri ve Şehit yakınları ve Gaziler onuruna verilen yemek ile sona erdi.