Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI’NDA “KUŞADASI TURİZMİNİN YENİDEN PAZARLAMA STRATEJİSİ” PROJESİ KAPSAMINDA ÇALIŞTAY YAPILDI
blank

Kuşadası Ticaret Odası tarafından hazırlanan ve yürütülen, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından finanse edilen “Kuşadası Turizminin Yeniden Pazarlama Stratejisi” konulu proje kapsamındaki çalıştay, Kuşadası Ticaret Odası Konferans salonunda  yapıldı.

Denizli Abigem Direktörü Sıdıka Arıkan’ın projenin amacı ve yapılan faaliyetleri anlatmasıyla başlayan, proje koordinatörü Nezahat Türköz tarafından yönetilen çalıştaya, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Aydın İl Turizm Müdürlüğü temsilcileri, Liman Başkanı, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Kemal Daylan, Yönetim Kurulu Üyesi Macit Demiroğlu, Suat Özdemir ve Meclis üyeleri, Komite Üyeleri, Kuşadası Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Aydın ili oda ve borsa temsilcileri,  Esnaf Odası, Şoförler Odası, Kent Konseyi, Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Egeports Liman İşletmesi,  Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Termal tesisler, ATRO ve KOMER temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

KUŞADASI’NIN TANITILMASI GEREKEN DEĞERLERİ VE TANITIM YÖNTEMLERİ TARTIŞILDI

Nezahat Türköz’ün genel bilgiler vermesiyle devam eden çalıştayda guruplara ayrılan katılımcılar, “Kuşadası’nda tanıtmamız gereken değerler neler” sorusuna öncelikle  “Kültür Turizmi (tarih ve din), daha sonra sırasıyla “Kongre Turizmi”, “Termal Turizm”, “Doğa ve Doğal Değerler” cevaplarını verdiler.

Guruplar tarafından tanıtılacak değerlerin belirlenmesinin ardından ise, tanıtılması gereken değerler için kullanılacak yöntemlerin tartışıldığı çalıştay, çıkan sonuçları gurup temsilcilerinin sunmasıyla sona erdi.

Ağırlıklı olarak Kuşadası’nı tanıtıcı web sayfası, sanal tur ve sosyal medyanın tanıtımda kullanılması düşüncelerinin paylaşıldığı ve Kuşadası turizminin yeniden pazarlanmasında yol gösterici olacak sonuçların çıktığı çalıştayın ardından, çalıştayda çıkan sonuçlar ve projenin tamamında yürütülen faaliyetleri içeren sonuç raporu ile proje tamamlanmış olacak.