Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI KUŞADASI TİCARET ODASINDA YAPILDI
blank

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle, Kuşadası Ticaret Odası Konferans Salonunda, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programı büyük alkış aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Ada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nurgül Sırt’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından düzenlenen ödül töreninde, İstiklal Marşının şiir olarak okunması yarışmasında ilçe genelinde birinci olan Mücella Emgin Anaokulu öğrencisi Ceyda Ay Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’dan, İlkokullarda Kuşadası İlkokulu’ndan Musa Alkaya Garnizon Komutanı Ferhat Aslan’dan, Ortaokullarda Nermin Metin Akar Ortaokulu’ndan Melahat Harmandar Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel’den, Liselerde Özel Naci Akdoğan Lisesi’nden Atakan Yıldırım Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Tezcan’dan ve Mehmet Akif Ersoy şiirini okuma yarışmasında ilçe birincisi-Aydın il ikincisi olan Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Kıryar Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı’dan ödüllerini aldılar.

Program, Ada Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan İstiklal Marşı Oratoryosu ile devam etti.

Kuşadası Protokolü, Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program dahilinde Kuşadası Ticaret Odası’nda, Mehmet Akif Ersoy’un fotoğraflarından oluşan bir sergi yer aldı ve Ulu Önder Atatürk, Mehmet Akif Ersoy ve Kurtuluş savaşı şehitleri anısına lokma döküldü.