Haberler

TŘm sekt÷rlere ait haberler aylara g÷re listelenmektedir. Haberlerin išeri­ini g÷rmek išin ba■lřklarřn Řzerine třklayřnřz.

G─░R─░┼×─░MC─░L─░K VE T─░CARET PANEL─░NE GEN├çLERDEN B├ťY├ťK ─░LG─░
blank

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’n─▒n öncülü─čünde, Genç Giri┼čimciler Kurulu taraf─▒ndan Ku┼čadas─▒’nda bulunan tüm okullar─▒n 12. S─▒n─▒flar─▒n─▒n kat─▒ld─▒─č─▒ “Giri┼čimcilik ve Ticaret” konulu panel düzenlendi.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Konferans Salonunda yüzlerce ö─črencinin kat─▒l─▒m─▒yla gerçekle┼čen panelde Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, Meclis Ba┼čkan─▒ Mahmut Özta┼č, Meclis Katip üyesi ve Belediye Meclis üyesi Faik Alp, Yönetim Kurulu üyesi Seydi Y─▒k─▒lmaz, Genç Giri┼čimciler Kurulu üyeleri, okul müdürleri ve ö─čretmenler de haz─▒r bulundu.

Sayg─▒ duru┼ču ve ─░stiklal Mar┼č─▒n─▒n okunmas─▒yla ba┼člayan panelde aç─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒ yapan Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan, ö─črencilerle interaktif bir söyle┼či gerçekle┼čtirdi ve gelen sorular─▒ içtenlikle cevapland─▒rd─▒.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Ar-Ge birimi taraf─▒ndan geçti─čimiz y─▒l liseler aras─▒nda yap─▒lan “gençli─čin Ku┼čadas─▒’na ve ticarete bak─▒┼č─▒” konulu anket sonucunda ç─▒kan verilere göre bu panelin yap─▒ld─▒─č─▒na dikkat çeken Akdo─čan, “yak─▒n gelecekte tercihlerinizi yap─▒p hayat─▒n─▒z─▒n kap─▒lar─▒n─▒ açacaks─▒n─▒z” dedi ve panelistlerin kendi hayat tecrübelerini ve Ku┼čadas─▒ ile ilgili görü┼člerini anlatacaklar─▒n─▒ belirtti.

L─░SE Ö─×RENC─░LER─░ KU┼×ADASI T─░CARET ODASI’NI TANIDI

Daha sonra söz alan Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Genç Giri┼čimciler Kurulu Ba┼čkan─▒ Edip Say─▒alio─člu’da panelin anket sonucunda ortaya ç─▒kt─▒─č─▒n─▒ ve Ku┼čadal─▒ olmayan biri olarak burada ya┼čamaktan ve i┼č yapmaktan keyif ald─▒─č─▒n─▒ söyledi.  Ku┼čadas─▒’n─▒n da di─čer iller kadar verimli oldu─čunu belirten Say─▒alio─člu “ba┼čar─▒l─▒ olmak için nerede ya┼čarsan─▒z ya┼čay─▒n i┼činizi en iyi ┼čekilde yap─▒n “ dedi.

Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Genel

Sekreteri Burhan Sezer’de liseli gençler aras─▒nda yap─▒lan anket sonuçlar─▒ hakk─▒nda ayr─▒nt─▒l─▒ bilgi verdi ve slaytlar e┼čli─činde Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’n─▒ ve görevlerini tan─▒tt─▒.

SMMMO Ku┼čadas─▒ temsilcisi Murat Öztürk’ün konu┼čmas─▒yla devam eden panelde Öztürk ; muhasebecili─čin ülkemizde kariyer yapma aç─▒s─▒ndan önemli bir yol katetti─čini söyledi ve Mali Mü┼čavir olmak için neler yap─▒lmas─▒ gerekti─čini anlatarak, muhasebecili─čin d─▒┼čar─▒dan göründü─čü gibi olmad─▒─č─▒n─▒, zevkli bir meslek oldu─čunu dile getirdi.

MURAT DALKILIÇ’TAN GENÇLERE MESAJ

Panelin devam─▒nda haz─▒rlad─▒─č─▒ video ile ö─črencilere seslenen Ku┼čadal─▒ sanatç─▒ Murat Dalk─▒l─▒ç; mesle─či nedeniyle sürekli Ku┼čadas─▒’nda ya┼čamasa da ailesinin, dostlar─▒n─▒n Ku┼čadas─▒’nda ya┼čad─▒─č─▒n─▒ ve s─▒kl─▒kla geldi─či Ku┼čadas─▒’nda yeti┼čmesi sayesinde dünya vatanda┼č─▒ oldu─čunu ve bugün bu noktaya gelebildi─čini söyledi. Tüm dünyay─▒ sürekli gezdi─čini belirten Dalk─▒l─▒ç, Ku┼čadas─▒ kadar be─čendi─či ve keyif ald─▒─č─▒ bir yer olmad─▒─č─▒n─▒ belirterek , genç beyinlerin araya gelip, Ku┼čadas─▒ için çal─▒┼čmas─▒ gerekti─čini söyledi ve “ elimizdekinin k─▒ymetini bilelim, Ku┼čadas─▒ için çal─▒┼čal─▒m” dedi.

Sevilen sanatç─▒ Murat Dalk─▒l─▒ç’─▒n 2 000 000 takipçisi olan fan sayfas─▒ için mesaj yollayan Ku┼čadal─▒ gençlere, daha sonra  Genç Giri┼čimciler Kurulu üyesi ve Akal─▒n Ayakkab─▒ Yönetim Kurulu ba┼čkan─▒ panelist Fatih Akal─▒n kendi tecrübelerini aktard─▒. 12 y─▒ll─▒k ba┼čar─▒ hikayesini gençlerle payla┼čan Akal─▒n, karde┼čiyle ortak oldu─ču firman─▒n aç─▒l─▒┼č sürecini, kar┼č─▒la┼čt─▒klar─▒ engelleri anlatt─▒ ve günde 15-16 saat çal─▒┼čarak tüm engelleri a┼čt─▒klar─▒n─▒ söyledi. “Bugün burada anlatacak bir hikayemiz bu ┼čekilde olu┼čtu” sözleriyle konu┼čmas─▒n─▒ sürdüren Fatih Akal─▒n Ku┼čadas─▒’ndan ç─▒kan bir marka olarak bugün tüm Türkiye’ye ayakkab─▒ satt─▒klar─▒n─▒, hedeflerinin tüm dünyaya ayakkab─▒ satmak ve markalar─▒n─▒ tan─▒tmak oldu─čunu söyledi ve giri┼čimcili─čin korkmadan, y─▒lmadan, ba┼čarmaya inanarak yap─▒laca─č─▒n─▒ belirtti.

Genç Giri┼čimciler Kurulu üyesi ve Somun Yemek Hizmetleri sahibi panelist ─░brahim Pancar’da konu┼čmas─▒nda giri┼čimcili─čin, alternatifler aras─▒nda kendine yarayan─▒ c─▒mb─▒zla çekmek oldu─čunu belirtti ve gençlerin özellikle yaz tatillerini çok iyi de─čerlendirerek meslekleri tan─▒yabilece─čini söyledi.

Son olarak söz alan Genç Giri┼čimciler Kurulu Üyesi ve otel i┼čletmecisi panelist Arzu Zekiye Özgen’de,  daha lise ö─črencisiyken turizmci olmay─▒ kafas─▒na koydu─čunu, babas─▒n─▒n mesle─či nedeniyle çok yer gezdi─čini ve yine babas─▒ndan hikayesini çok dinledi─či Ku┼čadas─▒’na inand─▒─č─▒n─▒ söyledi ve “yapt─▒─č─▒n─▒z her i┼čte önemli olan inanmakt─▒r” dedi.  Üyesi bulundu─ču Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Genç Giri┼čimciler Kurulunun büyük hedefleri oldu─čunu söyleyen Özgen,  amaçlar─▒n─▒n gençlerle birlikte hareket etmek oldu─čunu,  gelecekte yerlerini bugünün liselilerine b─▒rakacaklar─▒n─▒ ve her zaman kendilerine ula┼čarak bilgi alabileceklerini dile getirdi.

Genç giri┼čimciler kurulu üyeleri Emre Nacigil ve Ha┼čmet Bo─čal─▒’n─▒n da söz alarak meslekleriyle ilgili bilgi verdi─či ve lise ö─črencileriyle interaktif bir ┼čekilde gerçekle┼čen panel süresince ve sonunda  ö─črenciler Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan’a ve panelistlere sorular─▒n─▒ yönelttiler ve görü┼člerini aktard─▒lar.

Ku┼čadas─▒’nda turizmin geli┼čmesi için kültürün geli┼čmesi gerekti─čini vurgulayan ö─črenciler, okullar─▒ndan nitelikli eleman olarak mezun olduklar─▒n─▒ ve kendilerine daha fazla f─▒rsat tan─▒nmas─▒ ve i┼č imkan─▒ yarat─▒lmas─▒ isteklerini dile getirmenin yan─▒ s─▒ra, okullar─▒yla ilgili sorunlar─▒ da gündeme getirdiler.

Panel süresince tüm panelistleri ilgiyle dinleyen ve son derece kat─▒l─▒mc─▒ olan ö─črencilere panelin sonunda, Genç Giri┼čimciler Kurulu üyeleri taraf─▒ndan, oturduklar─▒ sandalyelerdeki numaralar aras─▒nda yap─▒lan çekili┼čle 3 çift ayakkab─▒ çeki ve bir tablet hediye edildi.

Panelin sonunda Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Serdar Akdo─čan taraf─▒ndan, ö─črencilerin Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒’na ula┼č─▒m─▒nda otobüs deste─či sa─člayan Ahmet Özyi─čit’e te┼čekkür belgesi verilirken, Genç Giri┼čimciler Kurulu ba┼čkan─▒ Edip Say─▒alio─člu taraf─▒ndan da gençlere destek verdikleri ve önlerini açt─▒klar─▒ için Ku┼čadas─▒ Ticaret Odas─▒ Yönetim Kurulu ad─▒na ba┼čkan Serdar Akdo─čan’a te┼čekkür belgesi verildi.

 

á á