Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

SERDAR AKDOĞAN ÇEVRE YOLU İLE İLGİLİ SORUNLARI AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI VE BAŞMÜZAKERECİ VOLKAN BOZKIR’A İLETTİ
blank

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Kuşadası Ticaret odası toplantı salonunda yapılan AK Parti Kuşadası İlçe Kongresi için Kuşadası’na geldi. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ve Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan tarafından karşılanan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, kongre öncesinde AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç ile birlikte Başkan Serdar Akdoğan ile görüştü.

Çevre yolu ile ilgili olarak, çevre yolu esnafının yaşadığı sorunları anlatan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Ticaret Odası tarafından hazırlanan “Çevre Yolu Raporu”nu Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan BOZKIR’a da iletti.

Söz konusu raporun başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere pek çok kuruma gönderildiğini, Karayolları çevre yolu standardı gereği yol üzerindeki işyerlerine girilemediğini ve bir yıldır devam eden çalışmaların çevre yolu esnafını ve Kuşadalıları mağdur ettiğini, bir an önce bitirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Serdar Akdoğan, raporda da önerilen “Yeni Çevre Yolu” ile ilgili talebini de iletti.

KOMER hakkında da Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’a bilgi veren Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, KOMER’in Avrupa’nın en büyük kongre merkezlerinden birisi olduğunu ve Kuşadası için ikinci liman olacağını belirtti.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan’ın ilettiği çevre yolu raporunu inceleyen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, görüşmenin sonunda konu ile bizzat ilgileneceğini belirtti.