Haberler

Tüm sektörlere ait haberler aylara göre listelenmektedir. Haberlerin içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

KUŞADASI TİCARET ODASI YÖNETİMİNDEN AYDIN İL EMNİYET MÜDÜRÜ TAŞDAN’A ZİYARET
blank

Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi, Aydın İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu ve aynı zamanda Kuşadası’nın önemli sorunlarını iletti.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Nejad Özalp, Namık Kemal Daylan, Yönetim Kurulu Üyeleri Seydi Yıkılmaz, İrfan Yiğit, Kuşadası Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyesi ve Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Cem Arslan, Mimarlar Odası Kuşadası Temsilcisi Ümit Acar’ın da hazır bulunduğu ziyaret, Aydın İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan’ın makamında gerçekleşti.

Aynı zamanda 6 ay önce göreve gelen Taşdan’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Serdar Akdoğan, asayiş sorununun çok önemli olduğunu ama Kuşadası’nın en önemli sorunlarının başında trafik sorunu geldiğini söyledi ve Oda tarafından hazırlanan Ticari Envanter raporunda da yoğun olan bölgenin görüldüğünü belirtti.

Kuşadası Ticaret Odası Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan Çevre Yolu raporunu da ileten Akdoğan;

Karayollarının kendi standartlarında uyguladığı yolun bitiminde de sorunların bitmeyeceğini, bu haliyle yolun çevre yolu statüsünde olmadığını sözlerine ekledi.

Aydın İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan’ın, alt yapının da iyi olması gerektiğini ve son aşamada bu konunun kendilerini de ilgilendirdiğini söylediği ziyarette, Emniyet Müdürü Taşdan Kuşadası Ticaret Odası Yönetimine il genelinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve personel azlığı ve yaz aylarında artan nüfustan dolayı sıkıntı olduğunu, ama bunun tüm sahil şeridi için geçerli olduğunu belirtti. Farkında oldukları bu sorunu da gidermeye çalıştıklarını söyleyen Taşdan, Kuşadası’nda sezonun çok da sorunlu geçmediğini, önümüzdeki sene sezonu çözümlerle birlikte açmak istediklerini söyleyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.