DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

HİJYEN EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLIYOR
blank

05 Temmuz 2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Hijyen Eğitimi Yönetmeliği" kapsamında;

a) Gıda üretim ve perakende iş yerlerinde,

b) İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerlerinde,

c) Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerlerde,

ç) Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerlerde,

d) Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kollarında

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından verilen belgeye sahip olmayan kişiler çalıştırılamaz. İş yeri sahipleri ve

işletenleri, çalışanlarının hijyen eğitimi almasından ve belgeli olarak çalıştırılmasından birinci derecede sorumludur. Bizzat çalışmaları durumunda iş yeri sahipleri ve işletenleri de bu eğitimi almaya mecburdur.

 Bu nedenle Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hijyen eğitimleri düzenlenecektir. Söz konusu eğitimlere katılmak isteyenlerin Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odasına (Camikebir Mah. Sabucalı Sokak No:3 Kat:2 Kuşadası) 20 TL ücret yatırdıktan sonra kimlik fotokopisi, ödeme dekontu ve eğitime katılacak personelin listesi ve iletişim bilgileri ile birlikte Kuşadası Ticaret Odasına gelmeleri ve kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Daha fazla Bilgi İçin:

Kuşadası Ticaret Odası

Adres: Süleyman Demirel Bulvarı No:31 Kuşadası / AYDIN

Tel: 612 57 63  / 14 (Burhan SEZER)