DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

FIRINCILARIN ve UNLU MAMUL ÜRETEN İŞLETMELERİN DİKKATİNE !
blank

SERTİFİKALI “TEMEL GIDA HİJYEN EĞİTİMİ”

Fırınlara ve Unlu Mamul Üreten İşletmelere Yönelik Ücretsiz Temel Gıda Hijyen Eğitimi, Kuşadası Ticaret Odası’nda 18-19 Şubat 2013 Tarihlerinde Gerçekleşecek

Gıda güvenliği ve hijyen konusu insan sağlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, tüm gıdaların tüketicilere güvenli ve kaliteli bir şekilde sunulması, gıda konusunda faaliyet gösteren işletmelerin üst yönetim politikalarının temel esası olmalıdır.

Bu nedenle, 2012/2 no.lu Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinin 2 numaralı ekinin 10. Maddesinde belirtilen hüküm uyarınca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı bulunduğumuz Birlik arasında 09.07.2012 tarihinde imzalanan protokol gereği, fırınlarda, ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan ve fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan tüm personel için, Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde Odamız tarafından 18-19 Şubat 2013 tarihlerinde  “Temel Gıda Hijyen Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

Söz konusu Temel Gıda Hijyen Eğitimi;

a)    Hijyen ve sanitasyonla ilgili genel tanımlar,

b)    Gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar,

c)     Personel, işyeri ve ekipman hijyeni

ç)     Temizlik ve Dezenfeksiyon

d)     Fırınlarda hijyen ve sanitasyon,

e)     Fırınlarda HACCP ve iyi hijyen uygulamaları,

f)      Gıda infeksiyonu ve zehirlenmeleri,

g)     Ekmek ve ekmek çeşitleri mevzuatı

ğ)     El yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı konularından oluşacaktır.

 

Eğitime katılacak personelin 1 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile birlikte gelmeleri ve Odamız telefonunu arayarak (0 256 612 57 63) kayıt yaptırması ve gerekmektedir.

Eğitimlerin sonunda katılımcılara sınav yapılacak ve başarılı olanlara KUTO ve Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü onaylı sertifika verilecektir.

Eğitmenler: A. Şükrü GENÇ & Elif GENÇ (Kırsal Kalkınma ve Gıda Güvenliği Derneği)

Tarih: 18-19 Şubat 2013

Saat: 14.00 –  17.00

Yer: KUTO Eğitim Salonu

Katılım payı: Yoktur.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

Not: Eğitimler talepler doğrultusunda devam edecektir.