DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

ÖNEMLİ DUYURU
blank

Yeniden düzenlenen faaliyet kodlarını üye işverenlere yazılı olarak gönderen TOBB’dan iş dünyasına, faaliyetlerine ilişkin kendilerine atfedilen kodu kontrol etmeleri uyarısı geldi.​

Üyelerin bilenen adreslerine 2 kez yazılı tebligat yapıldığının hatırlatıldığı açıklamada, eline tebligat ulaşmayan işverenlerin söz konusu kontrolü  “https://nace.tobb.org.tr” web adresinden de gerçekleştirebileceği belirtildi.
Faaliyet kodunun doğru olmadığını düşünen işverenler 6 Aralık 2012 tarihine kadar TOBB’a başvurarak itiraz edebilecekler.

TOBB tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere

yer verildi:

“Üyelerimizin Gelir İdaresi Başkanlığı’na vermiş oldukları Mükellef Bilgileri Bildirim Formu ve ilgili Oda/Borsa kayıtları esas alınarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından belirlenen faaliyet kodları; yazılı olarak oda ve borsa üyelerinin bilinen en son adresine gönderilmiş, adresinde bulunamayan üyelerin kayıtlı adreslerine ikinci kez yazılı tebligat gönderilmiştir.

Bilinen en son adreslerinde bulunamayan, dolayısıyla tebligat yapılamayan üyelere ilişkin faaliyet kodları, Birliğimizin https://nace.tobb.org.tr web adresinde ilan edilmiştir. Gazetelerde ilan olarak da yapılan bu tebligat, muhataba yapılmış sayılacaktır. Oda ve Borsa üyelerimiz, internet sitesinde yapılan ilan tarihinden itibaren 06.12.2012 tarihine kadar Birliğimize itiraz edebilecektir. Süresinde yapılmayan itirazlar kabul edilemeyecektir.”