DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

SERTİFİKALI “TEMEL GIDA HİJYEN EĞİTİMİ”
blank

Fırınlara Yönelik Ücretsiz Temel Gıda Hijyen Eğitimi, Kuşadası Ticaret Odası’nda 01-02 Kasım 2012 Tarihlerinde Gerçekleşecek

Gıda güvenliği ve hijyen konusu insan sağlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, tüm gıdaların tüketicilere güvenli ve kaliteli bir şekilde sunulması, gıda konusunda faaliyet gösteren işletmelerin üst yönetim politikalarının temel esası olmalıdır.

Bu nedenle, 2012/2 no.lu Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinin 2 numaralı ekinin 10. Maddesinde belirtilen hüküm uyarınca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı bulunduğumuz Birlik arasında 09.07.2012 tarihinde imzalanan protokol gereği, fırınlarda, ekmek üretiminde,

dağıtımında ve satışında çalışan ve fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan tüm personel için, Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde Odamız tarafından 31 Ekim-01 Kasım 2012 tarihlerinde  “Temel Gıda Hijyen Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

Söz konusu Temel Gıda Hijyen Eğitimi;

a)     Hijyen ve sanitasyonla ilgili genel tanımlar,

b)     Gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar,

c)     Personel, işyeri ve ekipman hijyeni

ç)     Temizlik ve Dezenfeksiyon

d)     Fırınlarda hijyen ve sanitasyon,

e)     Fırınlarda HACCP ve iyi hijyen uygulamaları,

f)      Gıda infeksiyonu ve zehirlenmeleri,

g)     Ekmek ve ekmek çeşitleri mevzuatı

ğ)     El yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı konularından oluşacaktır.

 

Eğitime katılmak isteyenlerin Odamızı arayarak (612 57 63) kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Eğitimler 30 kişi ile sınırlıdır.

Eğitimlerin sonunda katılımcılara sınav yapılacak ve başarılı olanlara KUTO ve Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü onaylı sertifika verilecektir.

Eğitmenler: A. Şükrü GENÇ & Elif GENÇ (Kırsal Kalkınma ve Gıda Güvenliği Derneği)

Tarih: 01-02  Kasım 2012

Saat: 14.00 –  17.00

Yer: KUTO Eğitim Salonu

Katılım payı: Yoktur.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

Not: Eğitimler talepler doğrultusunda devam edecektir.