DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

LPG İSTASYONLARI POMPACILARIN EĞİTİMİ
blank

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) ile Bakanlığımız arasında yapılan protokole göre akaryakıt sektöründeki denetimler,EPDK ile koordineli olarak Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. EPDK tarafından yayımlanan "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları(LPG) Piyasası Lisans Yönetmeliği'"nin 26.maddesinde LPG-Otogaz bayilik lisansı sahiplerinin bu piyasada çalıştırdıkları personeli eğitmek ile yükümlü oldukları ve yine EPDK tarafından yayımlanan "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim Yönetmeliği" ' nin 7.maddesinde LPG piyasasında görev yapacak personelin "LPG Yetkili Personel Belgesi" almalarının zorunlu olduğu ve belgesi olmayan personellerin çalıştırılamayacağı belirtilmektedir.

İlimiz sınırları içinde faaliyette bulunan LPG-Otogaz İstasyonu İşletmecilerinin yapılacak olan denetimlerde idari para cezası ile karşı karşıya kalmamaları için,bu istasyonlarda çalışan pompacılara eğitim verilmesi planlanmıştır.

Bu nedenle 12 ve 13 Haziran 2010 tarihlerinde 2 gün süreyle Aydın Ticaret Odası'nda Otogaz pompacılarına verilecek olan eğitimler için başvuruların 0256 214 39 83 veya 0232 421 35 35 numaralı telefonlara başvuru yapması gerekmektedir.