DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

2010 AVRUPA KOBÄ° HAFTASI
blank

Avrupa Komisyonu'nun 2009 yılında 37 ülkede KOBÄ°'lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlattığı Avrupa KOBÄ° Haftası' nın 2.si 25 Mayıs 2010 – 1 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleşecektir.2010 Avrupa KOBÄ° Haftası'nın resmi açılış toplantısının Brüksel'de girişimcilik video ödül töreni ve kapanış toplantısının ise Avrupa Birliği Dönem Başkanı Ä°spanya'nın ev sahipliğinde Madrid'de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Avrupa düzeyinde yapılan açılış ve kapanış törenleri haricinde,faaliyetlerin çoğu katılımcı ülkeler düzeyinde gerçekleştirilecektir.25 Mayıs 2010- 1 Haziran 2010 tarihlerinin yanı sıra Mayıs – Haziran ayları boyunca Avrupa Birliği destekleri,ulusal destekler ve girişimcilik konuları başta olmak üzere KOBÄ°'lere yönelik tüm konularda gerçekleştirilecek olan seminer, konferans, eğitim vb.organizasyonlara KOBÄ° Haftası şemsiyesinde yer verilecektir. Bu kapsamda kurul/kurum/kuruluşlar Mayıs – Haziran aylarında yapmayı öngördükleri faaliyetleri internet üzerinden dolduracakları form aracılığıyla KOBÄ° Haftası şemsiyesine alabileceklerdir.

KOBÄ° Haftası kapsamında yapılan faaliyetler için mali destek sağlanmayacaktır fakat, yapılan faaliyetler kurul/kurum/kuruluşların Avrupa Komisyonu nezdinde görünürlüğünü artıracak ve referans niteliği taşıyacaktır.