DUYURULAR

Tüm sektörlere ait duyurular aylara göre listelenmektedir. Duyuruların içeriğini görmek için başlıkların üzerine tıklayınız.

2010 AVRUPA KOBİ HAFTASI
blank
 

Avrupa Komisyonu'nun 2009 yılında 37 ülkede KOBİ'lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlattığı Avrupa KOBİ Haftası' nın 2.si 25 Mayıs 2010 – 1 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleşecektir.2010 Avrupa KOBİ Haftası'nın resmi açılış toplantısının Brüksel'de girişimcilik video ödül töreni ve kapanış toplantısının ise Avrupa Birliği Dönem Başkanı İspanya'nın ev sahipliğinde Madrid'de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Avrupa düzeyinde yapılan açılış ve kapanış törenleri haricinde,faaliyetlerin çoğu katılımcı ülkeler düzeyinde gerçekleştirilecektir.25 Mayıs 2010- 1 Haziran 2010 tarihlerinin yanı sıra Mayıs – Haziran ayları boyunca Avrupa Birliği destekleri,ulusal destekler ve girişimcilik konuları başta olmak üzere KOBİ'lere yönelik tüm konularda gerçekleştirilecek olan seminer, konferans, eğitim vb.organizasyonlara KOBİ Haftası şemsiyesinde yer verilecektir. Bu kapsamda kurul/kurum/kuruluşlar Mayıs – Haziran aylarında yapmayı öngördükleri faaliyetleri internet üzerinden dolduracakları form aracılığıyla KOBİ Haftası şemsiyesine alabileceklerdir.

KOBİ Haftası kapsamında yapılan faaliyetler için mali destek sağlanmayacaktır fakat, yapılan faaliyetler kurul/kurum/kuruluşların Avrupa Komisyonu nezdinde görünürlüğünü artıracak ve referans niteliği taşıyacaktır.